bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2752

Niesprawne pługi i solarki

Blisko połowa sprzętu wykorzystywanego do odśnieżania śląskich dróg jest niesprawna - wynika z kontroli przeprowadzonej 16 i 17 grudnia przez Inspekcję Transportu Drogowego w Katowicach.

Ze 125 skontrolowanych pługów, solarek i piaskarek w 62 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości. Przede wszystkim dotyczą one złego stanu technicznego pojazdów. Aż 24 z nich miało niesprawne oświetlenie, w 20 ujawniono nieszczelności w układzie hamulcowym, a w 15 wykryto niewłaściwe ogumienie. W 6 przypadkach ujawniono nadmierny luz w układzie kierowniczym, a w 8 dokonanie zmian konstrukcyjnych niezgodnych z wpisem w dowodzie rejestracyjnym.

Kontrolę przeprowadziła Inspekcja Transportu Drogowego w Katowicach na prośbę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inspektorzy przeprowadzali czynności kontrolne poza drogami publicznymi, dlatego firmy zobowiązane podczas zimy do utrzymywania najważniejszych śląskich dróg nie zostały ukarane mandatami, a tylko zobligowane do napraw niesprawnych pojazdów.

new / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.