Wiadomości

  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 3858

Petycja ws. "eksperymentów medycznych" trafiła do premiera

Bielscy radni rozpatrzyli petycję złożoną przez jedną z mieszkanek miasta. Dotyczyła ona sprawy szczepionek na koronawirusa. Bielszczanka przestrzegała przed "eksperymentami medycznymi przeprowadzanymi na mieszkańcach". Rajcy jednak stwierdzili, że adresatem pisma powinien być szef rządu.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
„Bielska” petycja ws. eksperymentów medycznych trafiła do premiera · fot. mp / pless.pl


Pod koniec grudnia 2020 roku do bielskiego ratusza wpłynęła petycja jednej z mieszkanek miasta - "Sprzeciw wobec szczepień i planowanej segregacji ludności". Autorka pisma napisała wprost, że szczepienia oznaczają eksperymentalne badania medyczne, które - według niej - będą przeprowadzane na bielszczanach.

- Rząd RP planuje ogólnopolską akcję szczepień eksperymentalnymi preparatami wyprodukowanymi przez sześć różnych firm. Preparaty te zostały stworzone w nieprawdopodobnie szybkim czasie, jak na tego typu medykamenty. Ich bezpieczeństwo nie zostało przebadane zgodnie z dotychczas obowiązującymi standardami, a jak podaje na ulotce jeden z producentów (...) "cykl badań szczepionki ma być zakończony w roku 2023' - czytamy w petycji napisanej przez bielszczankę.

Bielscy radni zdecydowali jednogłośnie, aby petycję przekazać Prezesowi Rady Ministrów, jako organowi właściwemu do jej rozpatrzenia.

- Komisja Skarg, Wniosków i Petycji stwierdziła, że sprawy związane z problematyką szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2 (...) nie należą do spraw, dla których Rada Miejska Bielska-Białej jest organem właściwym. Kwestie związane w szczególności ze szczepieniami (...) leżą w kompetencji Rady Ministrów - czytamy w uzasadnieniu.

Ponadto bielscy radni wskazali, że wedle zapisów prawa, adresat petycji, który jest niewłaściwy do jej rozpatrzenia, przesyła ją niezwłocznie - nie później jednak niż w terminie 30 dni od dnia jej złożenia - do podmiotu właściwego do rozpatrzenia.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj