bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 1167

Osadzeni z bielskiego aresztu uszyli odzież dla Szpitala Wojewódzkiego

W Oddziale Zewnętrznym w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie nastąpiło w czwartek przekazanie 500 kompletów odzieży ochronnej Fundacji Ekologicznej ARKA. Odzież ta trafi w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #Resort Sprawiedliwości Pomaga do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W sumie powstanie 2500 takich kompletów.

Osadzeni z bielskiego aresztu uszyli odzież dla Szpitala Wojewódzkiego
Osadzeni z bielskiego aresztu uszyli odzież dla Szpitala Wojewódzkiego · fot. Ewa Pysz


Odpowiadając na prośbę bielskiej Fundacji Ekologicznej ARKA funkcjonariusze Służby Więziennej w Bielsku-Białej i Cieszynie zaangażowali skazanych do szycia odzieży ochronnej. Wychowawcy nadzorują pracę skazanych przy maszynach do szycia. Skazani zaś wycinają z flizeliny i zszywają wg wykrojów spodnie oraz bluzy. Do tej pory uszyli już 500 takich zestawów. Wg ustaleń więźniowie uszyją jeszcze 2000 kompletów odzieży. Posłuży ona do ochrony medyków z bielskiego i cieszyńskiego szpitala, a także pracowników lokalnych Domów Pomocy Społecznej, Hospicjum i Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Osadzeni z bielskiego aresztu uszyli odzież dla Szpitala Wojewódzkiego
Osadzeni z bielskiego aresztu uszyli odzież dla Szpitala Wojewódzkiego · fot. Ewa Pysz


Szycie odzieży ochronnej w więzieniu stanowi kontynuację ubiegłorocznej akcji szycia maseczek. W maju 2020 roku rozpoczęto w bielskim OZcie realizację programu resocjalizacji „Nić empatii”. Jego zadaniem jest wzbudzenie u osadzonych wrażliwości na potrzeby innych osób i uczenie ich bezinteresowności wobec potrzebujących. Podczas zajęć praktycznych programu skazani uszyli przeszło 4700 maseczek ochronnych, które funkcjonariusze przekazali na rzecz lokalnych placówek opiekuńczych, edukacyjnych, czy samorządowych.

- Akcja pomocy #ResortSprawidlwiosciPomaga jest prowadzona już od niespełna roku w odpowiedzi na sytuację pandemiczną w Polsce. Z jednej strony angażujemy skazanych w życie społeczne i bezinteresowną pomoc, z drugiej - pomagamy placówkom i instytucjom zajmującym się ochroną zdrowia i wspieramy te najbardziej zagrożone grupy, osoby starsze czy chore. Tylko w województwie śląskim Służba Więzienna przekazała dotąd ponad 135 tys. maseczek, które trafiły m.in. do śląskich policjantów, strażaków, rodzin górniczych, podopiecznych domów pomocy społecznej, szpitali, hospicjów i mieszkańców województwa - mówi mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

mp / bielsko.info, źródło: Służba Więzienna w Katowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.