Wiadomości

  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 8456

Kontrole policji po niedzielnym meczu Podbeskidzia z Legią

Policjanci wyjaśniają, czy organizatorzy niedzielnego meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Legią Warszawa w ramach PKO BP Ekstraklasy nie złamali obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Kontrole policji po niedzielnym meczu Podbeskidzia z Legią
Kontrole policji po niedzielnym meczu Podbeskidzia z Legią · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała


Jak się okazuje po meczu wszystkie osoby, które opuszczały Stadion Miejski, były spisywane przez umundurowanych funkcjonariuszy. - Ma to na celu ustalenie w pierwszej kolejności tożsamości tych osób oraz sprawdzenie czy nie doszło do naruszenia przepisów związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się epidemii - informuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Poprosiliśmy także o komentarz rzecznika bielskiego klubu. - Z informacji jakie posiadamy wynika, że po meczu, podczas opuszczania obiektu, skontrolowana została grupa osób w większości zaangażowana w organizację meczu. Przygotowanie imprezy sportowej, nawet bez udziału publiczności, wymaga pracy wielu osób m.in. w zakresie przygotowania obiektu, zabezpieczenia, oraz obsługi osób funkcyjnych. Byli to m.in. pracownicy klubu i służby porządkowe (40 osób), wolontariusze (10 osób), pracujący na meczu przedstawiciele mediów (47 osób), pracownicy zarządcy stadionu i firma sprzątająca (10 osób). Na stadionie obecnych było również kilkanaście zaproszonych osób. Zapewniamy, że w trakcie spotkania zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego (maseczki, dystans dezynfekcja), a część z obecnych osób miała przeprowadzone testy antygenowe na obecność koronawirusa - czytamy w stanowisku przesłanym przez Marcina Zarębskiego, rzecznika Podbeskidzia.

Ariel Brończyk, mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj