bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 617

Na "zebrach" nie jest tak ciemno, jak twierdzą mieszkańcy?

Podczas gdy mieszkańcy Bielska-Białej skarżą się na niedostateczne doświetlenie przejść dla pieszych, miejscowy ratusz zapewnia, że nie do końca jest to prawda. Wracamy do sprawy interwencji w tej sprawie.

przejście
Oświetlone przejście przez ulicę Warszawską w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Przypomnijmy, w związku z licznymi informacjami otrzymanymi od mieszkańców Bielska-Białej w sprawie kłopotów z oświetleniem przejść dla pieszych w mieście, w połowie stycznia z interpelacją do władz miasta zwrócił się radny Roman Matyja. Bielszczanie mieli się skarżyć na niedostatecznie doświetlone „zebry”. Jak poinformował, takie przejścia znajdują się m.in. na ulicach: Bystrzańskiej przy kładce nad rzeką Biała oraz na ulicy Wałowej przy skrzyżowaniu z ulicą Ludwika Zamenhofa, czy przy ulicy Piastowskiej na wysokości cmentarza przy skrzyżowaniu z ulicą Wita Stwosza.

Do tych spostrzeżeń ustosunkował się bielski ratusz. Jak 27 stycznia przekazali urzędnicy, "zebry" na ulicy Bystrzańskiej w pobliżu Hotelu Vienna zostały doświetlone już w 2017 roku, te na Wałowej przy schodach w 2018 roku a przy ulicy Ludwika Zamenhofa w 2020 roku. Natomiast przejście na ulicy Piastowskiej przy ulicy Wita Stwosza jest doświetlone punktowo, a dodatkowo zamontowana jest sygnalizacja w postaci pulsującego światła ostrzegawczego.

Z kolei, z informacji ratusza wynika także, że na ulicy Partyzantów (przy kładce na rzece Białej, przy ulicy Fabrycznej) będzie doświetlenie w tym roku, a dodatkowo zamontowana jest sygnalizacja w postaci pulsującego światła ostrzegawczego.

- Wyboru przejść dla pieszych do doświetlenia dokonuje się na podstawie danych przekazanych z Komendy Miejskiej Policji odnośnie występujących na nich zagrożeń. Na wybranych przejściach instaluje się prawidłowe oświetlenie, które jest podstawą bezpieczeństwa, jak i czynnikiem stwarzającym możliwość kierowcom odpowiedniej szybkiej reakcji w warunkach ograniczonej widoczności. Liczba przejść objętych programem sukcesywnie rośnie w miarę posiadanych środków finansowych. W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu w bieżącym roku doświetlone zostaną kolejne przejścia dla pieszych - skomentował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.