bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lutego 2021
  • wyświetleń: 986

Nowe terminy składania wniosków o ustalenie do świadczenia 500+

O zmianie terminów składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500 plus) na nowy okres świadczeniowy 2021/2022 trwający od 1 czerwca br. do 31 maja 2022 r. informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej, Dział Świadczeń Rodzinnych.

mops, miejski ośrodek pomocy społecznej
Nowe terminy składania wniosków o ustalenie do świadczenia 500+ · fot. UM Bielsko-Biała


Osoby chcące zachować ciągłość prawa do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca br., powinny złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego można składać od 1 lutego br. drogą elektroniczną, to jest za pomocą: bankowości elektronicznej, strony internetowej: empatia.mpips.gov.pl lub portalu PUE ZUS. Wnioski drogą tradycyjną będzie można natomiast składać od 1 kwietnia br. w - Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej przy ul. Filarowej 50, na dzienniku podawczym MOPS przy ul. Karola Miarki 11 lub za pośrednictwem poczty.

Ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia będzie odbywać się według harmonogramu, który zamieszczamy poniżej.

Ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na podstawie wniosków złożonych po 30 czerwca 2021 r. będzie następowało od miesiąca złożenia wniosku. Więcej informacji w sprawie świadczenia wychowawczego (500 plus) można uzyskać pod nr telefonu 33 50 66 803 oraz na stronie internetowej MOPS.

Nowe terminy składania wniosków o ustalenie do świadczenia 500+
Nowe terminy składania wniosków o ustalenie do świadczenia 500+ · fot. MOPS Bielsko-Biała

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.