bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 6048

Dwie mieszkanki Bielska-Białej obchodziły setne urodziny

W ostatnim czasie dwie mieszkanki Bielska-Białej - Aniela Dudek oraz Danuta Janina Ludwika z Wasinów (Vašina) Boba - obchodziły swoje setne urodziny. Jubilatki odwiedzili przedstawiciele bielskiego samorządu.

Dwie mieszkanki Bielska-Białej obchodziły setne urodziny
Pani Aniela Dudek · fot. Archiwum prywatne


Aniela Dudek urodziła się 18 stycznia 1921 r. w Międzybrodziu Bialskim. Przez lata mieszkała w Bielsku-Białej. Od 2004 r. przebywa w bielskim Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. Pani Aniela spędza większość czasu otoczona współmieszkańcami, cieszy się zasłużonym odpoczynkiem. Jest wielką fanką wszelkich słodyczy. Ma silny charakter i niełatwo zaskarbić sobie jej sympatię.

Pani Danuta Janina Ludwika Wasina
Pani Danuta Janina Ludwika Wasina · fot. UM Bielsko-Biała


Danuta Janina Ludwika Wasina urodziła się 27 stycznia 1921 r. w Krakowie. Państwo Bobowie stali się jedynym łącznikiem pomiędzy przedwojenną tradycją edukacji domowej a jej wznowieniem w wymiarze ogólnopolskim po 1989 r. Pani Danuta była domowa edukatorką swoich pięciorga dzieci. Najstarszą córkę Bogumiłę uczyła w domu aż do matury. Bogumiła Boba została lekarką, była posłanką na Sejm RP po upadku komuny, pracuje w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Syn Bogusław jest bielskim artystą malarzem, wielokrotnym laureatem nagród. Najmłodsza córka konserwowała najważniejsze bielskie zabytki - Ratusz, katedrę, Teatr Polski, kościół ewangelicki w Białej; otrzymując trzykrotnie nagrodę w konkursie Modernizacja Roku. Wszystkie dzieci posiadają wyższe wykształcenie, zajmują się też dalej edukacją na różnych poziomach. Danuta Boba od 1970 r. mieszka w Bielsku-Białej, a w rejonie bielskim od 1949 r.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.