bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 stycznia 2021
  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 4652

W Bielsku-Białej stanie 25 pojemników na elektroodpady

25 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zostanie ustawionych w tym roku w mieście. Na mocy zawartego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej porozumienia, stolica Podbeskidzia dołącza do projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez MB Recycling, organizację odzysku CCR oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

W Bielsku-Białej stanie 25 pojemników na elektroodpady
W Bielsku-Białej stanie 25 pojemników na elektroodpady · fot. UM Bielsko-Biała


Udział w projekcie Elektryczne Śmieci oznacza w praktyce bezproblemową i bezkosztową utylizację elektrycznych odpadów. Mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli wrzucać do czerwonych pojemników zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm, a więc: laptopy, telefony komórkowe, suszarki czy tostery. Odbiór sprzętów o większych gabarytach, jak pralki czy lodówki, będzie można zgłaszać indywidualnie, dzwoniąc na infolinię: 572 102 102. Warto podkreślić, że porozumienie w żaden sposób nie obciąża budżetu miasta.

- Urząd Miejski w Bielsku-Białej nieustannie podejmuje działania dążące do ulepszania systemu gospodarowania odpadami w mieście. Dzięki czerwonym pojemnikom zlokalizowanym przy wskazanych altanach śmietnikowych mieszkańcy z łatwością będą mogli pozbyć się elektroodpadów - informuje bielski magistrat.

Szczegóły dotyczące projektu Elektryczne Śmieci znajdują się tutaj, a, informacje o samym projekcie Elektryczne Śmieci zamieszczone są tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.