bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • 23 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2176

Wypadki na stokach - lekarze apelują o zachowanie bezpieczeństwa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Zamknięcie dla narciarzy stoków nie oznacza, że ratownicy górscy oraz m.in. bielscy lekarze, nie muszą interweniować, by ratować zdrowie amatorów zimowej aktywności. Zwłaszcza w weekendy, kiedy na trasy narciarskie ruszają tłumy „saneczkarzy”.

Zbliża się kolejny, zimowy weekend. Mimo iż na nartach nie można jeździć, to jednak na stokach tłumów nie brakuje. A co za tym idzie, nie brak też niebezpiecznych sytuacji.

- W Beskidach panują lokalnie bardzo trudne warunki turystyczne. Mimo zamkniętych stoków ciężkim wypadkom ulegają zarówno dzieci jak i dorośli. Tylko w miniony weekend ratownicy interweniowali w 14 wypadkach - poinformowali pracownicy Szpitala Świętego Łukasza w Bielsku-Białej.

Jak dodali, w większości zdarzenia te spowodowane były poślizgnięciem się lub upadkiem podczas jazdy na sankach i tzw. jabłuszkach.

- Wraz z Grupą Beskidzką Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apelujemy o rozwagę! - napisali na swojej facebookowej stronie pracownicy placówki. O bezpieczną rekreację apeluje też Tomasz Jano, Zastępca Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR w poniższym filmie:

Loading...

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj