Wiadomości

  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2362

Opady śniegu przerosły możliwości drogowców?

To, że zima zaskoczyła drogowców, to być może byłoby zbyt dużo powiedziane. Ale najwyraźniej - przynajmniej w niedzielę 17 stycznia - opady śniegu przerosły ich możliwości. Do bielskiego Ratusza wpłynęły zgłoszenia o niedostatecznie odśnieżonych drogach, co mogło doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji.

śnieg
Opady śniegu przerosły możliwości drogowców? · fot. Bielskie Drogi


To była dla drogowców sądna niedziela… Jedno ze zgłoszeń dotyczących niedostatecznego utrzymania dróg po intensywnych opadach śniegu w Bielsku-Białej dotyczyło ulicy Krzemionki. Radny Bronisław Szafarczyk otrzymał od mieszkańca sygnał w tej sprawie 17 stycznia.

- Podobna sytuacja występowała także w latach minionych, jednak po moich interwencjach zapewniano mnie przed ponad rokiem, że właściwe utrzymanie zimowe ulicy Krzemionki zostanie ujęte w zadaniach stosownych służby. Jednak ani pobocza, ani chodniki, ani perony przystankowe nie zapewniały bezpiecznego odbywania ruchu pieszego - napisał w swej interpelacji skierowanej do władz miasta.

Z kolei inny przedstawiciel bielszczan Tomasz Wawak również w interpelacji zwrócił uwagę na to, co miało miejsce także 17 stycznia.

- Podróżując samochodem przez główne ulice zauważyłem, że w kilku miejscach m.in. na ulicy Warszawskiej, w kierunku na Katowice na skrzyżowaniu z ulicą Sarni Stok, czy też na Partyzantów w kierunku na Szczyrk na skrzyżowaniu z Bora-Komorowskiego, nie są odśnieżane pasy do skrętu w lewo - opisał.

I podkreślił, że nieodśnieżenie całej nawierzchni drogi może obniżać bezpieczeństwo podróżujących samochodami, którzy zjeżdżają ze środkowego, odśnieżonego pasa na śliską nawierzchnię znajdująca się na skrajnym pasie.

Temat będziemy kontynuować zaraz po tym, jak władze Bielska-Białej ustosunkują się do tych sygnałów.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.