bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • wyświetleń: 21263

„Nie!” dla medycznych eksperymentów na bielszczanach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Pod koniec grudnia do bielskiego ratusza wpłynęła petycja jednej z mieszkanek miasta - "Sprzeciw wobec szczepień i planowanej segregacji ludności". Autorka pisma pisze w niej wprost, że to oznacza eksperymentalne badania medyczne, które, według niej, będą przeprowadzane na bielszczanach.

Szczepionka, koronawirus, covid
„Nie!” dla medycznych eksperymentów na bielszczanach · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Rząd RP planuje ogólnopolską akcję szczepień eksperymentalnymi preparatami wyprodukowanymi przez sześć różnych firm. Preparaty te zostały stworzone w nieprawdopodobnie szybkim czasie, jak na tego typu medykamenty. Ich bezpieczeństwo nie zostało przebadane zgodnie z dotychczas obowiązującymi standardami, a jak podaje na ulotce jeden z producentów (...) 'cykl badań szczepionki ma być zakończony w roku 2023 - czytamy w petycji napisanej przez bielszczankę.

Według autorki dokumentu, który trafił do rozpatrzenia przez bielskich radnych, "w związku z powyższym "narodowy program szczepień' ma wszelkie cechy eksperymentu medycznego".

- Problem polega na tym, że rząd nie informuje Polaków, że biorą udział w eksperymencie naukowym, co oznacza, że Polacy są wprowadzani w błąd, a przecież skutki zaszczepienia kilkudziesięciu milionów obywateli nieprzebadanymi eksperymentalnymi preparatami mogą być bardzo groźne i nieprzewidywalne - twierdzi mieszkanka Bielska-Białej.

Dlatego wezwała radę miejską, by podjęła uchwałę biorącą w obronę mieszkańców, którzy "narażeni są na poważne niebezpieczeństwo i utratę przysługujących im praw".

Bielscy rajcy sprawę rozpatrzą prawdopodobnie do końca marca.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj