bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 stycznia 2021
  • 29 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3038

Eksperci odpowiedzą na pytania mieszkańców dot. "ekospalarni"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Za nami:

- Przyszedł czas na poważną debatę i działania na rzecz konkretnych rozwiązań dotyczących gospodarki odpadami w Bielsku-Białej i Aglomeracji Beskidzkiej - informuje bielski Urząd Miejski i zapowiada telefoniczne dyżury ekspertów, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, czyli "ekospalarni".

śmieci, odpady, sortownia, śmieciarka
Eksperci odpowiedzą na pytania mieszkańców dot. "ekospalarni" · fot. UM Bielsko-Biała


- Przyszedł czas na poważną debatę i działania na rzecz konkretnych rozwiązań dotyczących gospodarki odpadami w Bielsku-Białej i Aglomeracji Beskidzkiej. Nie chcemy zostawiać nieprzetworzonych śmieci następnym pokoleniom ani ponosić coraz większych opłat za ich składowanie. Sam recykling odpadów już nie wystarcza, nie wszystkie odpady mogą być w ten sposób odzyskane - informuje bielski Urząd Miejski.

- Dlatego prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski - za zgodą Rady Miejskiej - podjął działania zmierzające do powstania na terenie Bielska-Białej nowoczesnej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Pracujące już w innych polskich i europejskich miastach instalacje tego typu są proekologicznym narzędziem do przetwarzania odpadów oraz do produkcji ciepła i energii, pozyskanych dzięki spalaniu śmieci - dodaje bielski magistrat.

- Obiekt, o którym mowa, ma być wyposażony w najwyższej klasy urządzenia wychwytujące zanieczyszczenia tak, aby ich emisja była utrzymana na minimalnym poziomie. Obecnie wszystkie europejskie instalacje tego typu muszą spełniać rygorystyczne standardy emisyjne - podsumowuje UM.

- Mieszkańcy Bielska-Białej mają wiele pytań na temat ekospalarni. Dlatego miasto powołało Radę Interesariuszy, a także, mimo trudnej sytuacji pandemicznej, prowadzi działania, umożliwiające bielszczanom uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości. W najbliższym czasie Urząd Miejski zaprasza na telefoniczne dyżury ekspertów. Tematem rozmów będzie termiczne przekształcanie odpadów - czytamy we wtorkowym komunikacie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Pytania będzie można zadawać pod numerem telefonu 33 49 71 770 w terminach:
  • 20 stycznia, środa, godz. 15.00-17.00
  • 22 stycznia, piątek, godz. 10.00-12.00
  • 27 stycznia, środa, godz. 15.00-17.00
  • 29 stycznia, piątek, godz. 10.00-12.00.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj