Wiadomości

  • 15 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7985

Ruszył proces rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia, dzisiaj rozpoczyna się rejestracja osób, które ukończyły 80 lat, na szczepienia przeciwko COVID-19. 22 stycznia rejestracja będzie możliwa dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia osób zarejestrowanych rozpoczną się w poniedziałek, 25 stycznia. Osoby młodsze mogą wypełnić formularz chęci udziału w szczepieniu przeciw COVID-19.

szczepionka, covid, koronawirus, szczepienie
Rozpoczyna się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Rejestracji na szczepienie można dokonać poprzez:
  • całodobową, bezpłatną infolinię pod numerem telefonu 989 - można to zrobić samodzielnie lub przy pomocy kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia;
  • wybrany punkt szczepień - należy skontaktować się z konkretnym punktem szczepień (wykaz punków szczepień w Bielsku Białej poniżej); jeżeli nie było możliwości zarejestrowania się w dogodnym terminie w wybranym punkcie, to należy zadzwonić na infolinię pod numer tel. 989 - dyżurujący konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień dogodny pod względem lokalizacji i terminu wykonania szczepienia;
  • e-rejestrację dostępną na stronie http://www.pacjent.gov.pl - system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie dogodny, to należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, wskazując dogodną datę i lokalizację punktu.


Zaraz po dokonaniu rejestracji przesłane zostanie powiadomienie SMS. Dzień przed planowanym terminem szczepienia SMS em zostanie przesłane przypomnienie o terminie szczepienia. Osoby chcące skorzystać z tego sposobu rejestracji muszą posiadać Profil Zaufany. Jeżeli osoba nie posiada takiego profilu, należy skontaktować się z infolinią o numerze 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

W Bielsku-Białej są 34 punkty szczepień przeciwko COVID-19. Ich lista opracowana na podstawie http://www.gov.pl/szczepimysie/slaskie - znajduje się tutaj oraz tutaj.


Placówki prowadzące punkty szczepień przeciwko COVID-19 zadbają o bezpłatne dowiezienie na szczepienie osób, które ze względów zdrowotnych wymagają użycia transportu sanitarnego. Transport taki realizowany będzie na podstawie wskazań zdrowotnych, po uprzedniej decyzji lekarza o kwalifikacji do takiego transportu. Bezpłatny transport zostanie zorganizowany także dla osób, które będą miały uzasadnione trudności z dojazdem do punktu szczepień.

Uprawnionymi do skorzystania z takiej formy dojazdu będą mieszkańcy Bielska Białej:
  • w wieku powyżej 70 lat w dniu szczepienia, którzy złożą zgodne z prawdą oświadczenie, że nie ma mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień i nie mogą skorzystać w tym celu z pomocy rodziny;
  • niepełnosprawni posiadający aktualne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności o kodzie R lub N lub posiadający odpowiednio I grupę z grup schorzeń oznaczonych tymi kodami (osoby te nie muszą składać oświadczenia, o którym mowa powyżej).


Transport będzie obejmował trasę od miejsca zamieszkania do najbliższego punktu szczepień i z powrotem.

Osoby zarejestrowane na szczepienie, wymagające skorzystania ze zorganizowanego transportu do punktu szczepień, spełniające wyżej wymienione warunki, proszone są o zgłoszenie takiej konieczności w punkcie szczepień, w którym dokonana została rejestracja na szczepienie lub pod numerem telefonu 786 862 780 począwszy od 15 stycznia 2021 roku.

Wszystkie aktualne informacje związane z COVID-19 dostępne są na stronie internetowej Zespołu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Osoby, które nie ukończyły 70.roku życia, mogą wypełnić formularz chęci udziału w szczepieniu przeciw COVID-19. Znajduje się on tutaj. - W momencie, gdy Twoja grupa populacyjna zostanie objęta szczepieniami, zostanie dla Ciebie automatycznie wystawione e-skierowanie na szczepienie, o czym poinformujemy Cię odrębnym e-mailem. Od tego momentu będziesz już mógł umówić się na szczepienie do wybranego przez siebie Punktu Szczepień i na wybrany przez siebie termin - mogą przeczytać w wiadomości zwrotnej osoby, które wyraziły chęć przystąpienia do szczepień.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj