bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1622

[FOTO] Niespodzianka dla seniorów od uczniów "Kopalińskiego"

Akcja charytatywna na rzecz podopiecznych bielskich i okolicznych Domów Pomocy Społecznej odbyła się w Dwujęzycznych Szkołach Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Zainteresowanie uczniów zbiórką oraz okazaniem serca osobom starszym i potrzebującym przerosło oczekiwania.

Niespodzianka dla seniorów od uczniów "Kopalińskiego" - 05.01.2021 · fot. Dwujęzyczna Szkoła im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej


Mimo pandemii udało się zebrać prezenty, pieniądze i napisać świąteczne listy; a uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice oraz cała społeczność Kopalińskiego po raz kolejny udowodniła, że jest wrażliwa, empatyczna, solidarna, zaangażowana i chętnie niesie pomoc oraz zawsze można na nią liczyć.

Artykuły papiernicze oraz choinki i ozdoby choinkowe przygotowane przez uczniów trafiły do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej oraz do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, również przy ul. Żywieckiej.

Licealiści i nauczyciele Dwujęzycznych Szkół Kopalińskiego zebrali 700 zł na prezenty świąteczne dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Pszczyna przy ul. Warownej w Pszczynie oraz Domu Pomocy Społecznej Dla Przewlekle Chorych przy ul. Olimpijskiej w Bielsku-Białej. Ze względów sanitarnych pieniądze zostaną przelane na konto placówek, a ich pracownicy sami dokonają zakupu drobiazgów.

Uczniowie przygotowali też 40 listów świątecznych listów, laurek i e-kartek z życzeniami do DPS. Te trafiły do podopiecznych DPS Pszczyna oraz DPS przy ul. Olimpijskiej w bielskich Komorowicach.

Kolejnym elementem akcji była Opowieść wigilijna - czyli prezentacja złożona z tekstu, muzyki oraz rysunków przygotowanych przez uczniów klas 1-3 oraz ich wychowawczynie, a także nagranie kolęd w wersji on-line, w którym udział wzięli starsi uczniowie. To wszystko też trafiło do podopiecznych DPS-ów.

Koordynacją całej akcji zajął się absolwent Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznych Szkołach Kopalińskiego, obecnie student Uniwersytetu Gdańskiego - Wiktor Płoszaj.

- Gorąco dziękujemy za nadesłane kartki z życzeniami, listy i pliki z nagraniami śpiewu kolęd uczniów szkoły. Tradycją w naszym domu jest, że po świętach organizujemy Koncert kartek świątecznych i tak też było dzisiaj. W tym dniu odczytaliśmy wszystkie życzenia nadesłane do nas tradycyjną pocztą, pocztą elektroniczną oraz składane telefonicznie. Zostały przeczytane również od uczniów waszej szkoły. Dziękujemy za pamięć o naszych mieszkańcach, było to na nich wielkie zaskoczenie. Dziękujemy za kolejną przeprowadzoną akcję z myślą o naszych chorych. Życzymy szczęśliwego nowego roku, zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń. By nadchodzący nowy 2021 rok był lepszy od obecnego, tak jak to było wspomniane w jednym z nadesłanych listów, w wierszu uczennicy Martyny, aby nie zabrakło nam wiary - wiary w normalność - taką odpowiedź otrzymała szkoła z Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.