bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1043

Stowarzyszenie "Ecodrive" z Bielska-Białej z nagrodą od WFOŚiGW

Przyznawane przez WFOŚiGW w Katowicach z okazji Dnia Ziemi, za działalność na rzecz ochrony środowiska, najważniejsze doroczne nagrody - Zielone czeki - w grudniu trafiły do laureatów. Honorowy patronat nad konkursem objął minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. W tegorocznej, 27. edycji Fundusz przyznał cztery czeki oraz pięć wyróżnień.

Stowarzyszenie "Ecodrive" z Bielska-Białej z nagrodą od WFOŚiGW
Stowarzyszenie "Ecodrive" z Bielska-Białej z nagrodą od WFOŚiGW · fot. WFOŚiGW w Katowicach


Statuetki wręczono w trzech z pięciu kategorii - Ekologiczna osobowość roku, Inwestycja proekologiczna roku oraz Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej. Bez nagród głównych pozostały w tym roku dwie kategorie - Ekogmina roku i Walka ze smogiem i niską emisją - najaktywniejsza gmina roku.

Za wdrażanie nowych standardów eksploatacji flot pojazdów służbowych mających na celu zmianę nawyków techniki jazdy kierowców w oparciu o zasady ecodrivingu, wyróżnione w tej kategorii zostało Stowarzyszenie "Ecodrive" z Bielska-Białej. Organizacja została nagrodzona za kampanie "Nie bądź COVID - szanuj ZIEMIĘ" , a także "Nie ŚMIEĆ - ratuj ZIEMIĘ".

- Bardzo dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za docenienie naszej ciężkiej pracy i naszych projektów. Liczymy, że nowy, 2021 rok będzie zdecydowanie bardziej owocny i pozwoli nam na pełną swobodę w podejmowanych przez nas działaniach - skomentowało wyróżnienie w swoich mediach społecznościowych stowarzyszenie "Ecodrive".

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.