Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 5686

Dominika pokazała, że bariery istnieją tylko w naszych głowach

10 grudnia prezydent Jarosław Klimaszewski wręczył Dominice Kasińskiej drugą nagrodę w konkursie "Sukces nie zna barier". Pozostałe nagrody trafiły do laureatów już 3 grudnia, ale wtedy na Zamku Królewskim w Warszawie Dominika odbierała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Człowiek bez barier 2020".

dominika kasińska
Dominika pokazała, że bariery istnieją tylko w naszych głowach · fot. UM Bielsko-Biała


- Zajęła pani drugie miejsce w konkursie "Sukces nie zna barier". W imieniu wszystkich bielszczan bardzo się z tego cieszę. Jesteśmy dumni z pani dokonań. Sama pani zapracowała na ten sukces, a my tylko potwierdziliśmy nagrodą to, co dla wszystkich jest oczywiste - powiedział prezydent Jarosław Klimaszewski, wręczając nagrodę laureatce.

Dominika Kasińska lubi ludzi, lubi pomagać innym, dlatego działa jako wolontariuszka Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko w Krakowie oraz w Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Wielkie Serce w Bielsku-Białej. Była uczestniczką programu "Down the Road". Zespół w trasie - pokazywał on osoby z zespołem Downa podczas podróży po Europie i świat widziany ich oczami. Obecnie Dominika Kasińska pracuje w Niepublicznej Szkole Podstawowej Słoneczna Kraina w Bielsku-Białej, na stanowisku asystenta nauczyciela pomaga dzieciom z orzeczeniami o niepełnosprawności.

- Jest mi niezmiernie miło, że kapituła dostrzegła moje działania i je doceniła - mówiła, odbierając nagrodę, Dominika Kasińska. Co dało Dominice Kasińskiej uczestnictwo w telewizyjnym programie "Down the Road"?. - Niesamowite przeżycia, przygodę i nowe doświadczenia. Byliśmy w kilku krajach i wszędzie na nas czekały zadania do wykonania. Musieliśmy pokonać lęk wysokości, idąc po moście w niemieckich górach, latać śmigłowcem, jeździć rajdowymi samochodami, zbierać ryż czy jeździć konno - opowiadała Dominika. - Program dał mi większą pewność siebie, sprawił, że stałam się bardziej otwarta i rozmowna. Nawet stworzyłam własny kanał na YouTube i tam opowiadam o ważnych dla mnie sprawach - dodaje laureatka miejskiego konkursu.

Jak wspomniano powyżej, Dominika wzięła udział w programie "Down the road", który emitowany był w telewizji TTV należącej do grupy TVN Discovery. Opowiada on o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z Przemkiem Kossakowskim ruszają w podróż po sześciu krajach. Zmierzą się ze stereotypami, które często określają ich jako niesamodzielnych i wymagających opieki. Pokazują, jacy są w rzeczywistości. Program można obejrzeć za pośrednictwem platformy player.pl. Ponadto Dominika prowadzi swój wideoblog na YouTubie.

Konkurs "Sukces nie zna barier" od 5 lat organizuje Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Jest on okazją do promocji postaw osób z niepełnosprawnościami, które przełamują bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, mają wyjątkowe osiągnięcia i charakteryzują się aktywną postawą oraz bezinteresownym działaniem na rzecz innych.

O tym, kto zasłużył na laury w tegorocznej edycji konkursu, zdecydowała kapituła obradująca pod przewodnictwem zastępcy prezydenta miasta Bielska-Białej Adama Ruśnika. W jej skład weszli przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej Karol Markowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Aleksandra Ciaciura, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego Ewa Swatek, przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej Adam Fabia i zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie Sukces nie zna barier 2019 Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz.

Laury konkursu Sukces nie zna barier 2020 otrzymali Małgorzata Szczeblewska, Dominika Kasińska i Adrian Formas.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, TTV

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.