Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 16111

"Polot" do obejrzenia w sieci. Zdjęcia kręcono w Bielsku-Białej

Pomimo pandemii tej jesieni na cyfrowe ekrany trafił "Polot" z Maciejem Musiałowskim w roli głównej, znanym z filmu Sala Samobójców. Hejter. Akcja toczy się w Bielsku-Białej, tu też powstała spora część zdjęć.Zdjęcia do "Polotu" powstały w większości w Bielsku Białej i okolicach, min. na lotnisku w Aleksandrowicach oraz w Kaniowie koło Czechowic-Dziedzic, na lotnisku zlokalizowanym na terenach pokopalnianych Kopalni Silesia.

W rolach głównych wystąpili Maciej Musiałowski, Iza Kuna, Eryk Kulm i Tomasz Włosok. Za scenariusz i reżyserię odpowiada pochodzący z Siemianowic Śląskich Michał Wnuk. "Polot" to jego pełnometrażowy fabularny debiut. Pisząc scenariusz, bazował na swoich doświadczeniach w branży IT i lotnictwie. Fabułę zdecydował się umieścić w Bielsku-Białej - według reżysera to miejsce naturalne dla innowacyjnego biznesu. O wyborze przesądziła też lokalizacja lotniska położonego w malowniczym miejscu, z Beskidami w tle. Pierwotnie film miał nazywać się jak jedno z bielskich osiedli - "Osiedle Polskich Skrzydeł".

Polot to historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę. Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę - zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów (opis dystrybutora).

Film jest dostępny na platformie Netflix.

O castingu do filmu informowaliśmy w maju ubiegłego roku.

ar / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe, Film Polski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.