bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2039

Mieszkańcy Lipnika chcą stacji roweru miejskiego BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Mieszkańcy dzielnicy Lipnik proszą o montaż stacji rowerów miejskich BBbike. Mogłoby się to przyczynić do zwiększenia potencjału tej części Bielska-Białej. Niestety, w najbliższych latach nie będzie to możliwe.

bielskobiala,bielsko,bbbike,rowermiejski,rowerbielsko,ilovebb,fotodnia,instagram
Mieszkańcy Lipnika chcą stacji roweru miejskiego BBbike


Przedstawiciele Rady Osiedla Lipnik w Bielsku-Białej zwrócili się do radnego Maksymiliana Prygi z prośbą o interwencję ws. rozszerzenia systemu stacji rowerów miejskich BBbike i wykonania stacji tego systemu na terenie wspomnianej dzielnicy.

- Analizując potencjał turystyczny i rekreacyjny Lipnika warto rozważyć możliwość instalacji takiej stacji w latach 2021-2023. Takie działanie z pewnością zwiększy potencjał Lipnika zwłaszcza w kontekście modernizacji amfiteatru, ambitnych planów związanych z remontem leśniczówki, czy nowych tras rowerowych, które mogą powstać wraz z cykliczna modernizacją infrastruktury drogowej - stwierdził przedstawiciel bielszczan.

Niestety, jak dowiadujemy się w bielskim magistracie, rozszerzenie systemu rowerów miejskich nie jest planowane w latach 2020-2022. - Z uwagi na sytuację covidową wiele planowanych przedsięwzięć zostało wstrzymanych od realizacji - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Lokalizacje stacji nie są dziełem przypadku, a ich aktualne umiejscowienie było przedmiotem wielu analiz i konsultacji. Lokalizując poszczególne stacje wzięto przede wszystkim pod uwagę wielkość skupisk ludzkich, możliwość bezkolizyjnego przejazdu do pobliskich stacji i centrum miasta - dodał samorządowiec.

Jak dodał wiceprezydent, umiejscowienie stacji w okolicach remontowanego amfiteatru wymagać będzie również uruchomienia dodatkowej stacji pośredniej w centrum Lipnika. - To rozwiązanie może zostać wzięte pod uwagę na etapie opracowywania kolejnego przetargu na usługę w latach 2023-2026 - podsumował Ruśniak.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj