bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1342

Urząd Miejski podsumował akcję "Bielsko-Biała łapie deszcz"

W obliczu narastającego "kryzysu wodnego" jednym ze sposobów na walkę z suszą jest tzw. łapanie deszczówki, czyli montaż specjalnych zbiorników na wodę z opadów. Władze Bielska-Białej na dofinansowanie do takich urządzeń przeznaczyły 2 miliony złotych. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

deszcz, krople, opady
Urząd Miejski podsumował akcję "Bielsko-Biała łapie deszcz" · fot. pixabay.com


W 2020 roku z budżetu Bielska-Białej przyznawane są dotacje między innymi za na stosowanie zbiorników retencyjnych w ramach programu "Bielsko-Biała łapie deszcz". Jak dowiadujemy się w bielskim magistracie, wnioski przyjmowano od stycznia do lipca. W szczytowym momencie - na przełomie kwietnia i maja - dziennie do ratusza wpływało około 150 podań.

- W sumie wpłynęło ponad 2100 wniosków o dofinansowanie zastosowania zbiornika podziemnego i naziemnego - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - W przypadku dotacji na zbiornik naziemny umowę dla pojedynczego wnioskodawcy sporządzano na kwotę w wysokości 1 tysiąca złotych, w przypadku zbiornika podziemnego na kwotę 3 tysięcy złotych - dodał.

Na program "Bielsko-Biała łapie deszcz" przeznaczono w tym roku w sumie 2 miliony złotych. Jak informuje Ruśniak, do tej pory zawarto umowy angażując kwotę blisko 1 miliona 881 tysięcy złotych, a zadanie jest nadal w trakcie realizacji. - Zadanie to w latach następnych będzie kontynuowane - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.