bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 2935

Idzie zima, a mieszkańcy budynku pozbawieni są ogrzewania

W najlepszym wypadku temperatura w pokojach wynosi 16 stopni Celsjusza. Póki co, bo z każdym dniem robi się chłodniej. Tymczasem mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Komorowickiej zostali pozbawieni ogrzewania. I nie wiadomo, czy przed nadejściem mrozów uda się rozwiązać ten problem.

Kaloryfer, ogrzewanie
Idzie zima, a mieszkańcy budynku pozbawieni są ogrzewania · fot. raz / Bielsko.info


Mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Komorowickiej wystąpili do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej z Bielsku-Białej z prośbą o przeliczenie i obniżenie czynszu w mieszkaniach. Nie bez przyczyny. Jak podkreśliła jedna z autorek pisma, „obowiązkiem wynajmującego jest zapewnienie lokatorom ogrzewania na czas zimy. Ponieważ cały czas nie ma ogrzewania, nastąpiło obniżenie standardu w mieszkaniach, co powinno wiązać się z obniżeniem czynszu na czas braku ogrzewania”.

Jak opisuje bielszczanka, w marcu po interwencji straży pożarnej zabroniono lokatorom budynku korzystać z pieców. Kobieta napisała, że po rozmowie z pracownikiem ZGM uzyskała informację, iż są fundusze na ogrzewanie gazowe. Natychmiast więc złożyła prośbę o montaż takiej instalacji.

- Bez odzewu przez trzy miesiące ze strony ZGM. Dopiero po mojej telefonicznej interwencji uzyskałam informację, że jest możliwość instalacji ogrzewania gazowego po uzyskaniu opinii kominiarskiej - opisuje mieszkanka budynku przy Komorowickiej.

Jak jednak dodaje, „w krótkim czasie od po tej rozmowie otrzymałam pismo, iż brak środków na taka instalację...". W całej sprawie najgorsze jest to, że - jak opisuje w piśmie do ZGM kobieta - w mieszkaniu, które zajmuje, nie ma możliwości ogrzewania nawet grzejnikiem elektrycznym.

- Mamy dwa grzejniki elektryczne, które z uwagi na kiepski stan instalacji elektrycznej i na niską moc nie mogą ogrzewać mieszkania w tym samym czasie, ponieważ wybija korki. W mieszkaniu temperatura w najlepszym momencie waha się od 14 do 16 stopni Celsjusza. Zbliża się zima i temperatura na zewnątrz, a tym samym w mieszkaniu, będzie jeszcze niższa. W tej chwili z powodu koronawirusa dzieci będą spędzały niemal 24 godziny na dobę w domu i będą marzły. Każdy z lokatorów płaci czynsz regularnie, mamy prawo żądać godnych warunków mieszkania - nie kryje irytacji bielszczanka.

List, który napisała, wysłano 28 października. Do zamknięcia tego tekstu (20 listopada) ZGM nie ustosunkował się do jego treści. Do sprawy będziemy wracać.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.