bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 2870

Aleksandrowice: Trudna rozbudowa systemu odwodnienia

W ramach inwestycji prowadzonej na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, polegającej na rozbudowie systemu odwodnienia płyty lotniska, wykonawca w rejonie buduje cztery podziemne zbiorniki. Jak się okazuje, budowlańcy pracują w bardzo trudnych warunkach, a przy okazji budowy „rozjeżdżana i zabrudzona ziemią” została ścieżka rowerowa, która prowadzi do miejsca prac. Sprawą zajęli się inspektorzy MZD.

Aleksandrowice: Trudna budowa systemu odwodnienia
Aleksandrowice: Trudna rozbudowa systemu odwodnienia · fot. MZD Bielsko-Biała


W związku z budową wykonawca do przewiezienia około 8 000 m3 ziemi musi użyć sprzętu transportowego, tzw. wozideł technologicznych. Po otrzymaniu informacji, że ścieżka rowerowa, która prowadzi do miejsca prac jest „rozjeżdżana i zabrudzona ziemią”, inspektorzy MZD udali się na teren budowy. - W trakcie wizji ustalono, że używane do tego celu pojazdy to możliwie najlżejsze maszyny (6-tonowe wozidła na specjalnych szerokich oponach „balonowych”), a wykorzystywane koparki posiadają gumowe gąsienice - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Aleksandrowice: Trudna budowa systemu odwodnienia
Aleksandrowice: Trudna rozbudowa systemu odwodnienia · fot. MZD Bielsko-Biała


- Wybrana droga dojazdu to jedyny możliwy sposób dotarcia do miejsc prowadzenia robót. Ścieżka rowerowa została wcześniej wyłączona z ruchu, więc prace nie utrudniają poruszania się w tym rejonie, bo na czas budowy obowiązuje tu zakaz ruchu. Wykonawca jednocześnie nie zaprzeczył, że w ostatnich dniach doszło do pewnego zaniedbania, związanego z nieuprzątnięciem dojazdu. Intensywne prace w bardzo trudnych warunkach w ostatnich dniach trwały do późna w nocy. Stąd przed ostatnim weekendem nie udało się na czas uprzątnąć terenu. Zapewnia jednak, że podobna sytuacja już się nie powtórzy - podkreśla bielska spółka miejska.

Aleksandrowice: Trudna budowa systemu odwodnienia
Aleksandrowice: Trudna rozbudowa systemu odwodnienia · fot. MZD Bielsko-Biała


- Droga, którą przewożona jest ziemia będzie sprzątana codziennie, a przed weekendami dodatkowo przemywana wodą pod ciśnieniem. Prace prowadzone są z wykorzystaniem niedestrukcyjnych metod polegających na wykonywaniu przewiertów. W dwóch miejscach, z przyczyn technologicznych, nie udało się jednak uniknąć zastosowania przekopów. Wykonawca jest zobowiązany do odtworzenia wszelkich zniszczeń, a całość prac ma być zakończona na początku grudnia - podsumowuje bielski MZD.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.