bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 1194

400 paczek dla potrzebujących z okazji Światowego Dnia Ubogich

Jeszcze przed przypadającym 15 listopada Światowym Dniem Ubogich wolontariusze bielsko-żywieckiej Caritas i bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta rozdali 400 paczek swoim podopiecznym. Po ich odbiór ubodzy i potrzebujący przyszli w miniony piątek, 13 listopada do prowadzonej przez „Brata Alberta” kuchni społecznej w Bielsku-Białej.

400 paczek żywnościowych od diecezjalnej Caritas dla ubogich
400 paczek dla potrzebujących z okazji Światowego Dnia Ubogich · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Obok artykułów spożywczych i higienicznych w paczkach znalazły się suplementy diety na odporność. - Wszystko dzięki darczyńcom i indywidualnym ofiarodawcom, którzy wpłacili pieniądze na konto Caritas z przeznaczeniem na ten konkretny cel - informuje diecezja bielsko-żywiecka.

- Ze względu na pandemię, kształt tegorocznych obchodów Dnia Ubogich uległ zmianom. Nie było, jak zazwyczaj, spotkania przy stole dla kilkuset osób i Mszy św. Potrzebujący odebrali paczki przy okazji wizyty w bielskiej jadłodajni społecznej, gdzie codziennie mogą liczyć na ciepłą zupę. Sam odbiór 400 paczek odbył się przy zachowaniu koniecznych wymagań sanitarno-higienicznych. Część darów trafiła do innych placówek dla bezdomnych - noclegowni i schroniska - zwraca uwagę diecezja.

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka w 2017 roku i od tego czasu jest obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla. W tym roku przypadała 15 listopada i przebiegała pod hasłem "Wyciągnij rękę do ubogiego" (Syr 7, 32).

mp / bielsko.info, źródło: Caritas Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.