bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2020
  • wyświetleń: 1636

Kolejna bielszczanka dołączyła do grona stulatków

Do grona bielszczan - stulatków dołączyła Danuta Skulimowska. Z okazji tak pięknego jubileuszu Biuro Rady Miejskiej w Bielsku-Białej - w imieniu bielskiego samorządu - przekazało jubilatce gratulacje, życzenia i bukiet kwiatów.

Kolejna bielszczanka dołączyła do grona stulatków
Kolejna bielszczanka dołączyła do grona stulatków · fot. UM Bielsko-Biała


Danuta Skulimowska urodziła się 31 października 1920 roku w Cieszanowie w powiecie Lubaczów w ówczesnym województwie lwowskim. W 1945 r. wyszła za mąż za inżyniera Stanisława Skulimowskiego, z którym przeżyła 33 lata.

Bielszczanką Danuta Skulimowska jest od roku 1951. Przyjechała tu z Wrocławia wraz z mężem i dwójką dzieci. Syn Jerzy jest architektem, córka Ewa - rusycystką. Pani Danuta dochowała się dwojga wnucząt i jednego prawnuka. Większość życia spędziła, prowadząc gospodarstwo domowe. Obecnej jest wdową, osobą pogodną ,otwartą na ludzi. Jubilatka całe życie dużo czytała, napisała również wspomnienia ze swojego długiego życia. Teraz jest pensjonariuszką Domu Opieki Seniora Pałacyk Jankowskiego w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.