bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 listopada 2020
  • 5 listopada 2020
  • wyświetleń: 3376

Ubiegałeś się o dofinansowanie OZE? Sprawdź, czy jesteś na liście!

Listy grantobiorców w projekcie Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej - podstawowa i rezerwowa - zostały opublikowane na stronie internetowej oze.bielsko-biala.pl

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie OZE
Ubiegałeś się o dofinansowanie OZE? Sprawdź, czy jesteś na liście! · fot. UM Bielsko-Biała


Zakończyła się ocena formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na zainstalowanie odnawialnych źródeł energii w swoich domach.

Na stronie www.oze.bielsko-biala.pl zainteresowani znajdą wszystkie listy. Pozytywnie ocenione wnioski z zadeklarowanymi inwestycjami zostały ułożone według uzyskanej liczby punktów. Na listę podstawową wpisano wnioski do wyczerpania się nakładu danego rodzaju mikroinstalacji niezbędnych do realizacji inwestycji. Pozostałe wnioski - ze względu na wyczerpanie się dostępności danego zestawu mikroinstalacji - trafiły na listę rezerwową. Na stronie www.oze.bielsko-biala.pl znajduje się również instrukcja dotycząca tego, jak odczytywać listy. W przypadku zwolnienia się miejsca na liście podstawowej - uzupełniana ona będzie wnioskami tego samego rodzaju inwestycji, zgodnie z kolejnością na liście rezerwowej.

Przed podpisaniem umowy dotacyjnej wnioski z listy podstawowej zostaną zweryfikowane m.in. pod względem niezalegania z należnościami wobec miasta. Harmonogram podpisywania umów dotacyjnych po weryfikacji wniosków również zostanie opublikowany na stronie www.oze.bielsko-biala.pl

Dzięki projektowi "Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej" właściciele nieruchomości mieszkalnych na terenie Bielska-Białej, którzy chcą zainstalować odnawialne źródła energii na potrzeby mieszkaniowe, mogą otrzymać na ten cel dotacje unijne (granty). Inwestycje będą wykonywane w 2021 r.

11 maja miasto Bielsko-Biała podpisało umowę o dofinansowanie projektu grantowego Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej (OZE) w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projekt dotyczy budowy odnawialnych źródeł energii: dowolnych pomp ciepła na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody bądź tylko ogrzewania - grant do 28.500 zł, pomp ciepła na potrzeby tylko ciepłej wody użytkowej - grant do 7.125 zł, kolektorów słonecznych - grant do 9.500 zł i fotowoltaiki - grant do 14.250 zł.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.