Wiadomości

  • 2 listopada 2020
  • wyświetleń: 3005

Nowe miejsca dla chorych na Covid-19 w Szpitalu Wojewódzkim

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, normalnie pracują wszystkie poradnie. Wstrzymane zostały wszystkie przyjęcia planowe, za wyjątkiem zabiegów onkologicznych.

szpital wojewódzki
Nowe miejsca dla chorych na COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim · fot. bielsko.info


W stanach ostrych pacjenci przyjmowani są na oddziały: chirurgii urazowo-ortopedycznej, okulistyczny, neurologiczny, nefrologiczny, urologii i onkologii urologicznej, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz ginekologiczno - położniczy i patologii noworodka. Do 5 listopada zawieszone zostały przyjęcia w stanach ostrych na oddział neurochirurgiczny. Przerwa ma związek w wyjaśnieniem sytuacji epidemicznej, związanej z zakażeniem SARS-CoV-2.

- W związku z rosnąca liczbą zakażonych koronawirusem oddziały : kardiologiczny, laryngologiczny, gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych, chorób wewnętrznych i diabetologii oraz częściowo chirurgii urazowo- ortopedycznej, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, dostosowane zostały wyłącznie do hospitalizacji osób cierpiących na Covid-19 - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

- Dla pacjentów z Covid-19 przeznaczony został również w całości Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Tu leczone są najcięższe przypadki niewydolności oddechowej, które występują podczas choroby, wywołanej przez wirus SARS -CoV-2. Na oddziale znajduje się 13 stanowisk wszechstronnie przygotowanych do leczenia zakażonych. Docelowo w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej powstanie 128 miejsc dla pacjentów z Covid-19 - dodaje Szafrańska.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj