Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 października 2020
  • 1 listopada 2020
  • wyświetleń: 583

Możesz pomóc bezdomnym. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię

Bezpłatną infolinię dla osób bezdomnych pod numerem telefonu 987 uruchomi 1 listopada Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Pod podanym numerem będzie można otrzymać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

telefon, senior
Możesz pomóc bezdomnym. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię · fot. pixabay.com


Od 1 listopada infolinia będzie funkcjonowała całodobowo. Każdego dnia tygodnia swoim zasięgiem obejmie całe województwo śląskie. Późna jesień i zima to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych. Dlatego służby apelują do mieszkańców Bielska-Białej, by informowali o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych. Wszystko po to, aby Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej oraz straż miejska mogli do nich dotrzeć i udzielić niezbędnej pomocy.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.