Wiadomości

  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 2719

Bielski MOPS pomaga seniorom w ramach akcji "Wspieraj Seniora"

Program "Wspieraj Seniora" realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Chodzi o ochronę osób w wieku powyżej 70 lat przed zakażeniem koronawirusem. Dzięki programowi seniorzy uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu.

senior, emeryt, pomoc, wsparcie, wolontariat
Bielski MOPS pomaga seniorom w ramach akcji "Wspieraj Seniora" · fot. pixabay.com


"Wspieraj Seniora" jest skierowany do osób powyżej 70 lat, które zdecydują się w czasach pandemii na pozostanie i domu i które nie są w stanie - np. poprzez wsparcie rodziny - zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Wsparcie będzie polegało na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze czy środki higieny osobistej.

Seniorzy, którzy potrzebują wsparcia, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: (22) 505-11-11. Infolinia czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 21.00. Nr tel. jest też przeznaczony dla osób, które mają w swoim otoczeniu seniorów potrzebujących pomocy.

Do programu mogą się też zgłaszać wolontariusze. Wystarczy wejść na specjalnie utworzoną stronę internetową pod adresem https://wspierajseniora.pl

Także za pomocą strony internetowej https://wspierajseniora.pl seniorzy mogą zgłaszać swoje potrzeby.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj