Wiadomości

  • 26 października 2020
  • 27 października 2020
  • wyświetleń: 11421

Beskidzkie Centrum Onkologii na skraju wydolności

Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski jest na skraju wydolności - taka informację przekazał w poniedziałek Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Jak informuje Wydział Prasowy bielskiego samorządu, placówka pracuje resztkami sił. Bez radykalnych decyzji ze strony rządu placówce grozi kompletny paraliż.

bco bielsko, szpital miejski
Szpital Miejski w Bielsku-Białej · fot. onkologia.bielsko.pl


- 22 października minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział podczas konferencji prasowej, że specjalistyczne szpitale onkologiczne muszą pozostać poza nawiasem walki z covidem. Dodał, że to jest priorytet polityki państwa, żeby zasoby łóżek onkologicznych nie były w żaden sposób ograniczone. Rzeczywistość, niestety, wygląda zupełnie inaczej - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

- Oddziały bielskiego szpitala przeznaczone dla pacjentów onkologicznych systematycznie wypełniają się chorymi na covid, co zupełnie dezorganizuje pracę placówki. Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, że obecnie 98 osób spośród personelu medycznego BCO ma pozytywne wyniki na obecność koronawirusa w organizmie. Z tego powodu szpital jest w stanie zapewnić obsługę medyczną zaledwie jednej sali operacyjnej. Tymczasem tylko we wtorek powinno odbyć się tam 17 zabiegów onkologicznych. W większości przypadków ratujących życie - poskreśla wydział prasowy bielskiego magistratu.

Sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej również nie wygląda dobrze. Według poniedziałkowego raportu Sanepidu, od początku epidemii koronawirusem w Bielsku-Białej zakaziły się 803 osoby, z czego 355 ozdrowiało, a 23 zmarło. Hospitalizowanych jest 16 bielszczan, 263 przebywa w kwarantannie domowej, a 111 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, PSSE Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj