bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 26 października 2020
 • wyświetleń: 2920

Wszystkich Świętych: Zmiany w organizacji ruchu, apel diecezji

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował, że w związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonach niektórych cmentarzy w Bielsku-Białej będą wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Apel o rozłożenie odwiedzin grobów bliskich na cały listopad wystosowała kuria diecezji bielsko-żywieckiej.

wszystkich świętych, znicz, znicze
Kuria diecezjalna wydała zalecenia na Wszystkich Świętych


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, iż w związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonach niektórych cmentarzy w Bielsku-Białej będą wprowadzone zmiany organizacji ruchu, które będą funkcjonować od 28 października od godziny 21.00 do 2 listopada do godziny 21.00.

Cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej
 • ruch jednokierunkowy na ul. Wita Stwosza /od ul. Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej/ oraz na ul. Juliusza Kossaka /od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej/

 • na ul. Wita Stwosza dopuszczony prawostronny postój przykrawężnikowy (parkowanie równoległe)

 • w dniach 31.10.2020 r. i 1.11.2020 r. w godzinach od 8.00 do 18.00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica - Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką co 30 min. Autobusy będą obsługiwały przystanek Grunwaldzka Szpital /niedaleko głównego wejścia do cmentarza/


Cmentarz przy ul. Cmentarnej
 • ruch jednokierunkowy na Akademii Umiejętności /od ul. Cmentarnej do ul. Gabrieli Zapolskiej/


Cmentarz przy ul. Polnej
 • obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od wjazdu na parking przy cmentarzu do posesji nr 66.


Cmentarz komunalny przy ul. Karpackiej
 • zakaz ruchu /z wyjątkiem mieszkańców/ na ul. Łuczników

 • zakaz ruchu /bez wyjątków/ na ul. Karpackiej bocznej (była ul. Łamana)

 • zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ul. Działowej
 • jednokierunkowy ruch okrężny na parkingach przy cmentarzu

 • wjazd na parkingi z ul. Karpackiej wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo /od centrum miasta/, od Kamienicy zakaz skrętu w lewo

 • wykluczenie postoju na placu przed cmentarzem

 • w dniach 31.10.2020 r. i 1.11.2020 r. autobusy linii nr 7 zostaną skrócone do relacji Kamienica - Wapienica Dzwonkowa. W godzinach od 8.00 do 18.00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na podstawowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica - Wapienica Dzwonkowa co 30 minut. Dodatkowo w godzinach od 8.00 do 18.00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica - Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką co 30 min.

 • od piątku 30.10.2020 r. /rano/ do poniedziałku 2.11.2020 r. /wieczór/ zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek przy ul. Karpackiej na wysokości cmentarza /w kierunku Kamienicy./

 • Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza (istniejące 5 stanowisk), na parkingu przy drodze dojazdowej do budynku administracyjnego Zieleni Miejskiej oraz na dalszym odcinku tej drogi (istniejące miejsca postojowe).


- W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze - informuje ks. Mateusz Kierczak z Centrum Informacyjno-Medialnego diecezji bielsko-żywieckiej.

- Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób - podkreśla kuria diecezji bielsko-żywieckiej.

Przypomnijmy - w diecezji bielsko-żywieckiej nadal obowiązują zalecenia biskupa Romana Pindla, które zostały ogłoszone 16 października. Pisaliśmy o nich tutaj. Biskup Ordynariusz udzielił wiernym dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych, zawieszone zostało również udzielanie sakramentu bierzmowania. Ważne zmiany dotyczą też uroczystości Wszystkich Świętych. Według zaleceń, w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie powinny być organizowane procesje na cmentarze i msze święte polowe na nekropoliach. Nabożeństwo za zmarłych można zorganizować w kościele zachowując obowiązujące przepisy dotyczące ilości wiernych w świątyniach.

mp / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka, MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.