bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2020
  • wyświetleń: 2550

Aby zapewnić potrzeby przewozowe bielskie MZK musi ciąć część kursów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Liczba pasażerów w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. została ograniczona do 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących. To wytyczne dla komunikacji miejskiej w całym kraju, wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów.

mzk, autobus
Aby zapewnić potrzeby przewozowe bielskie MZK musi ciąć część kursów · fot. MZK Bielsko-Biała


- To problematyczna sytuacja dla naszej spółki, ale też dla wszystkich przewoźników w Polsce, bo w zasadzie, żeby zaspokoić całkowicie potrzeby przewozowe, trzeba by każdy autobus zastąpić dwoma, trzema. Żaden przewoźnik w kraju nie jest logistycznie przygotowany do takiej sytuacji - mówi prezes MZK Hubert Maślanka.

- Mimo to robimy co w naszej mocy, żeby zminimalizować niedogodności dla podróżnych. Na razie trwa analiza, na które linie autobusowe zapotrzebowanie jest największe. W pierwszej kolejności skupimy się na zapewnieniu dojazdu mieszkańcom do pracy i szkoły. Na najbardziej obleganych liniach uruchomimy kursy bisowe. W trasy wyjadą także wszystkie nasze autobusy przegubowe - zwraca uwagę Agnieszka Dąbrowska z MZK Bielsko-Biała.

- Prawdopodobnie, niestety, odbędzie to kosztem innych kursów, które na przykład w weekendy nie cieszą się aż tak dużą popularnością. Trzeba pamiętać, że każdy dodatkowy kurs generuje koszty, za które płaci miasto. Sytuacja epidemiczna odbiła się także na finansach miasta, dlatego konieczne są bardzo szczegółowe analizy wprowadzanych korekt - dodaje Maślanka.

Pierwsze zmiany w rozkładach jazdy już zostały wprowadzone. Kolejne z pewnością pojawią się w najbliższych dniach. Prezes MZK apeluje do pasażerów o stosowanie się do wprowadzonych zasad i jednocześnie prosi o wyrozumiałość - Dla nas także to trudna sytuacja. Robimy, co możemy, żeby bezpiecznie dowieźć Was do celu - podkreśla prezes bielskiego MZK.

mp / bielsko.info, źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj