Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 9632

Trzy oddziały Szpitala Wojewódzkiego zawiesiły działalność

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zawiesza działalność trzech oddziałów, do czasu wyjaśnienia sytuacji epidemiologicznej związanej z dodatnimi wynikami w kierunku SARS-CoV-2 - poinformowała w czwartek po południu Anna Szafrańska, rzecznik placówki.

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zamyka trzy oddziały · fot. bielsko.info


Jak informuje Anna Szafrańska, pacjenci nie są przyjmowani na oddziały: chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej i naczyniowej, a także gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych.

- Szpital Wojewódzki czyni wszelkie starania, aby jak najszybciej wznowić działalność zawieszonych oddziałów - podkreśla Szafrańska.

Od 16 października, zgodnie z wytycznymi centrali Narodowego Funduszu Zdrowia, Szpital Wojewódzki wstrzymuje również planowe, duże zabiegi operacyjne, przy których następuje zwiększone zapotrzebowanie na krew. Jednocześnie wszystkie zabiegi w trybie ostrym, a także operacje onkologiczne, będą w Szpitalu Wojewódzkim przeprowadzane.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj