Wiadomości

  • 14 października 2020
  • wyświetleń: 14527

Koronawirus: Rekord nowych zakażeń w Bielsku-Białej

28 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Bielsku-Białej - taką informację podała w środę przed południem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej. To najwięcej od początku epidemii. Podsumowujemy sytuację epidemiczną z ostatniego tygodnia w naszym mieście .

koronawirus
Koronawirus: Rekord nowych zakażeń w Bielsku-Białej · fot. pixabay.com


Od początku epidemii koronawirusem w Bielsku-Białej zakaziło się 471 osób - od 6 października, kiedy to poprzednio opisywaliśmy sytuację epidemiczną w naszym mieście, przybyło 119 nowych przypadków. Do tej pory z COVID-19 ozdrowiało 270 bielszczan. 18 mieszkańców Bielska-Białej jest obecnie hospitalizowanych w szpitalach zakaźnych, 409 przebywa w kwarantannie domowej, a 26 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak informuje rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska, kolejne szpitale zostaną włączone do leczenia osób z COVID-19. Obecnie tylko jedna placówka w naszym regionie przyjmuje pacjentów z SARS-CoV-2 - jest to Szpital Śląski w Cieszynie. Jednak wojewoda śląski zadecydował o zwiększeniu "łóżek covidowych" - kolejne z nich powstaną w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej (30 miejsc) oraz szpitalu w Bystrej (20 miejsc).

mp / bielsko.info

źródło: PSSE Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj