bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 12 października 2020
 • wyświetleń: 2851

Nowy gabinet podologiczny w Bielsku - zdrowe stopy to podstawa!

Artykuł sponsorowany:

Piękne stopy to stopy zdrowe. Wszelkie niepokojące objawy tj. pieczenie, swędzenie, ból lub po prostu odczuwalny dyskomfort, mogą oznaczać, że dzieje się z nimi coś niedobrego. Przeważnie zgłaszają się do mnie osoby dla których chodzenie staje się problemem.

Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik
Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik


FT Medic to nowo otwarty gabinet podologiczny w Bielsku-Białej zlokalizowany przy
ul. Zajazdowej 5 na terenie kliniki Juwena, zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób stóp, a także podejmowaniem działań o charakterze profilaktycznym.
Gabinet wyposażony jest w najwyższej klasy urządzenia, które ułatwiają przebieg zabiegu, a także pozwalają pacjentowi na relaks. Dbając o bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów posiadam fotel podologiczny dla osób z nawagą, starszych, niepełnosprawnych.

Podolog to zawód który w Polsce pojawił się stosunkowo niedawno, a mimo to specjaliści mają coraz więcej pacjentów

Nazywam się Patrycja Szlufik- jestem specjalistą ds. Podologii. Ukończyłam studia kosmetologiczne II stopnia ze specjalizacją podologii uzyskując tytuł magistra. Doświadczenie jako podolog zdobywałam przez lata w wiodącym Krakowskim gabinecie podologicznym. Od kilku lat na bieżąco zdobywam nowa wiedze i doświadczenie, uczestnicząc w szkoleniach, sympozjach oraz konferencjach podologicznych. Troszczę się o holistyczne podejście do każdego z przypadków, które spotykam w swojej pracy. Wykonuje pełen zakres usług podologicznych, do których podchodzę ze szczególną starannością. Dbam także o współpracę interdyscyplinarną z innymi specjalistami

Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik
Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik


KTO POWINIEN KORZYSTAĆ USŁUG PODOLOGAZ doświadczenia wiem, że problemy w obrębie stóp mogą dotykać każdego z nas niezależnie od wieku. Moim najmłodszym pacjentem był chłopiec 3 miesięczny, a najstarszą osobą była Pani w wieku 102 lat! Jednak są pewne schorzenia które szczególnie wymagają opieki podologicznej.

Pacjentami gabinetu podologicznego są osoby z cukrzycą, których stopy wymagają profesjonalnej opieki. Należy wspomnieć, że to właśnie dla takich osób powstał zawód podologa, ponieważ pacjenci borykający się z Zespołem Stopy Cukrzycowej znajdują się w grupie najwyższego ryzyka. Diabetycy nie mogą sobie pozwolić na najmniejsze skaleczenie, ponieważ może to spowodować przekształcenie się rany w tkankę martwiczą, a co za tym idzie konieczna może być amputacja części stopy. W wielu przypadkach jest to także zagrożenie życia.

Bardzo ważna jest profilaktyka pozwalająca na stałe kontrolowanie zmian na stopach oraz usuwanie tych potencjalnie niebezpiecznych, które pozostawione bez kontroli mogą mieć fatalne konsekwencje. Dla osób mających problem z precyzyjnym skracaniem paznokci, również służę pomocą.
Pozytywne jest to, że coraz więcej cukrzyków jest tego świadomych i odwiedza gabinety podologiczne.

Innym dość częstym problemem są brodawki wirusowe, potocznie zwanymi kurzajkami. Takich osób również nie jest mało. Zdarza się, że podczas wizyty na basenie, pobytu w hotelu lub podczas mierzenia butów zarazimy się wirusem HPV (wirus brodawczaka ludzkiego). Na stopach pojawiają się niewielkie grudki skórne o nierównej strukturze, powodujące dyskomfort a nawet ból. Bardzo ważne jest aby takie zmiany dość szybko diagnozować. Ponieważ jest to zmiana wirusowa i niestety wielce prawdopodobne jest to, że zacznie się rozprzestrzeniać na kolejne części stopy. Leczenie brodawek jest procesem wieloetapowym. W gabinecie podologicznym metod zwalczania brodawek jest kilka. Terapia dobierana jest indywidualnie. Należy pamiętać, iż kluczowa jest wysoka odporność organizmu, która zapobiegnie przed nawrotem zakażenia HPV.

Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik
Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik


Wrastające paznokcie to chyba najczęstszy powód pojawiania się pacjentów w gabinecie podologicznym. Powodują ogromny dyskomfort. Niestety zwykle osoby borykający się z takim problemem pojawiają się ze stanem zapalnym oraz towarzyszącym wysiękiem bakteryjnym. Bardzo często słyszę pytanie czy paznokieć należy zerwać- odkąd pracuje jako podolog, nigdy nikogo nie skierowałam na usunięcie płytki paznokcia. Podologia to prężnie rozwijający się zawód i na szczęście metod korekcji paznokci wrastających/ wkręcających jest bardzo wiele. Każdy przypadek traktuje indywidualnie i zazwyczaj udaje się taki niesforny paznokieć wyprowadzić na „prostą”.
Warto jednak nadmienić, że im szybciej zgłosimy się do gabinetu z bolącym palcem, tym łatwiej będzie pomóc oraz oszczędzimy sobie cierpienia.

Problematyczne są także paznokcie, które w przeszłości doznały urazu mechanicznego w skutek czego płytka rośnie zdeformowana. Może stwarzać problemy podczas skracania paznokci ale może także być sporym kompleksem. Tutaj również przybywam z pomocą. Taką płytkę można zrekonstruować specjalnymi masami tj. żel lub akryl z dodatkiem np. jonów srebra (właściwości przeciwgrzybicze oraz antybakteryjne). Tym sposobem można przywrócić paznokciom naturalny kształt ale także pomalować „nową” zrekonstruowaną płytkę. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla kobiet aby latem nie krępowały się nosić butów z odkrytymi palcami.

Odciski, modzele, zmian rogowe są uporczywe i mogą powodować problemy z poruszaniem się ale także nie wyglądają estetycznie. W gabinecie podologicznym jest możliwość usunięcia tych zmian bezboleśnie za pomocą sterylnych narzędzi. Dzięki temu można cieszyć się pięknymi, zdrowymi stopami.

JAKIE INNE ZABIEGI ZNAJDUJĄ SIĘ W OFERCIE MOJEGO GABINETU? • Podstawowy zabieg podologiczny- Pedicure leczniczy
 • Opracowanie paznokci
 • Usuwanie modzeli
 • Usuwanie odcisków
 • Usuwanie brodawek
 • Paznokcie wrastające i wkręcające- korekta
 • Rekonstrukcja płytki paznokcia
 • Leczenie pękających pięt
 • Leczenie nadpotliwości stóp
 • Specjalistyczne opatrunki na stopach
 • Leczenie/ Wspomaganie leczenia grzybicy


Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik


FT Medic to Gabinet Przyjazny Dzieciom
Oferta przystosowana jest także z myślą o dzieciach. Aby najmłodsi pacjenci nie mieli powodu do strachu. Bardzo ważna jest profilaktyka, która pozwoli uniknąć chorób stóp tj.: Wrastanie paznokci, brodawki wirusowe, grzybice skóry czy paznokci.
Dlatego podczas każdej wizyty w gabinecie edukuje jak prawidłowo skracać paznokcie, a także pokazuje jak osuszać stopy po wizycie np. na basenie. Każde dziecko po wizycie otrzyma drobny upominek, który wywoła miłe skojarzenie.

Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik
Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik


Stawiam na bezpieczeństwo
Wszystkie zabiegi wykonywane są za pomocą sterylnych lub jednorazowych narzędzi. Jest to bardzo ważne ponieważ ryzyko zakażenia patogenami tj.: wirusowymi, bakteryjnymi czy grzybowymi jest bardzo duże, dlatego w moim gabinecie obowiązuje szczególny reżim sanitarny.
FT Medic to gabinet, który dysponuje własnym autoklawem medycznym do pełnej sterylizacji narzędzi. Dzięki temu moi pacjenci mogą czuć się bezpiecznie.

Stopy służą nam każdego dnia od wielu lat
Pamiętajmy, że nie warto czekać, aż ból podczas chodzenia będzie nie do wytrzymania. Każda terapia przynosi lepsze i szybsze efekty jeśli działamy odpowiednio wcześnie.
Większość zabiegów w gabinecie podologicznym jest nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna.


Kontakt:


FT Medic Gabinet Podologiczny Patrycja Szlufik