Wiadomości

  • 7 października 2020
  • wyświetleń: 2759

Ponad 3000 zakażeń koronawirusem w Polsce w ciągu ostatniej doby!

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 3003 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 75 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii chorobę wykryto u 107 319 osób, zmarło 2792 z nich.

W sobotę zanotowano najwięcej od wybuchu epidemii nowych przypadków choroby. Było ich 2367. Zmarło też 34 chorych. W niedzielę wykryto 1934 nowe zakażenia, śmierć poniosło 26 osób, w poniedziałek zaś 2006 nowych przypadków, zmarło 29 chorych.

Z kolei we wtorek stwierdzono zakażenie u kolejnych 2236 osób oraz najwięcej od początku epidemii ofiar śmiertelnych - 58.

Do tego momentu najtragiczniejszym dniem pod względem ofiar śmiertelnych był 24 kwietnia. Wtedy odnotowano 40 zgonów.

Natomiast w środę Ministerstwo Zdrowia podało, że z powodu COVID-19 zmarło 75 chorych, w tym 67 zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami, a 8 zmarłych osób nie miało innych chorób.

Były to osoby w wieku od 40 lat do 92 lat. Zgony zanotowano w Toruniu, Mielcu, Łańcucie, Krakowie, Tychach, Częstochowie, Warszawie, Oleśnie, Żytniowie, Kędzierzynie Koźlu, Grudziądzu, Bydgoszczy, Zgierzu, Radomsku, Bełchatowie, Łodzi, Hajnówce, Sejnach, Łomży, Poznaniu, Krotoszynie, Biłgoraju, Lublinie, Chełmie, Puławach, Sanoku, Łańcucie, Przemyślu, Suchej Beskidzkiej, Zakopanem, Raciborzu, Pyskowicach, Bytomiu, Starachowicach, Wrocławiu, Makowie Maz., Sochaczewie, Koszalinie, Wejherowie, Kościerzynie, Starogardzie Gdańskim i Gdańsku.

Równocześnie resort podał, że nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (527), małopolskiego (357), śląskiego (286), wielkopolskiego (242), łódzkiego (223), pomorskiego (193), dolnośląskiego (184), kujawsko-pomorskiego (184), świętokrzyskiego (149), zachodniopomorskiego (146), podkarpackiego (141), warmińsko-mazurskiego (119), lubelskiego (106), podlaskiego (84), opolskiego (50), lubuskiego (12).Komunikat ŚPWIS  • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej /ostatni raport: 5 204 / 4 797
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport: 271 / 268
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport: 1 818 / 1 136
  • liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie: 409 177
  • liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych: 112 767
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach /ostatni raport: 23 916 / 23 630
  • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport: 21 430 / 21 294
  • liczba zgonów /ostatni raport: 577 / 570


W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarli: 81 - letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego i 84 - letnia kobieta z powiatu bielskiego. W szpitalu w Pyskowicach zmarła 64 - letnia kobieta z Gliwic. W szpitalu w Raciborzu zmarł 73 - letni mężczyzna z Rybnika. W szpitalu w Bytomiu zmarła 69 - letnia kobieta z Piekar Śląskich a w szpitalu w Częstochowie zmarli: 92 - letnia kobieta z Częstochowy i 83 - letni mężczyzna z Częstochowy.

Sytuacja epidemiologiczna w ŚląskiemBadania wykryły w województwie śląskim 286 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej zakażeń odnotowano w powiatach: żywieckim (29), kłobuckim (26), częstochowskim (46), Rudzie Śląskiej (20) i Katowicach (14).

Pojawiły się nowe ogniska zakażeń, m.in. w urzędzie miejskim w Pszowie, w którym obecnie wykryto 6 zakażonych pracowników. Przebywają oni w izolacji domowej w dobrym stanie, a 11 kolejnych urzędników jest w kwarantannie.

Wstrzymano przyjęcia na oddział neonatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju po tym, gdy okazało się, iż 4 pielęgniarki mają pozytywny wynik SARS-CoV-2. Aktualnie cały personel jest w trakcie pobierania wymazów do badań.

6 strażników Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej przebywa w izolacji domowej z powodu zakażenia, a 6 kolejnych jest w kwarantannie.

W powiecie kłobuckim, który obecnie jest w strefie czerwonej, pojawiają się zakażenia od osób chorych, które wykryto w minionych tygodniach u pracowników jednego z większych zakładów pracy. Niestety, pojawiło się nowe ognisko w kłobuckim szpitalu, w którym służby sanitarne odnotowały już 10 zakażonych osób wśród personelu i 8 pacjentów oddziału wewnętrznego.

Również w szpitalu miejskim w Częstochowie wykryto ognisko koronawirusa, a badania na oddziale geriatrycznym ujawniły 17 zakażonych pacjentów i 8 członków personelu.

Zakażenie pojawiło się także w klasztorze OO. Paulinów Jasna Góra w Częstochowie, w którym służby sanitarne objęły izolacją 25 chorych zakonników.

W Szczekocinach z kolei z jednym z przedsiębiorstw badania wykazały zakażenia u 5 pracowników, którzy zostali odizolowani, a pozostali pracownicy, decyzją właściciela zakładu, zostali także przebadani.

Obecnie w województwie śląskim zabezpieczonych jest blisko 1100 łóżek w szpitalach I, II i III stopnia dla pacjentów podejrzanych oraz zakażonych koronawirusem. Na wczoraj po południu zajętych było 369 łóżek. Jeśli chodzi o ilość tzw. łóżek respiratorowych, tych jest 87, a zajętych 23. Informacje w tym zakresie znajdą Państwo w zakładce Covid - 19 na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: https://www.katowice.uw.gov.pl/covid-19

Zabezpieczone są także miejsca w izolatorium w Ustroniu, których jest obecnie 168, a zajętych 39.

Trwają uzgodnienia w sprawie wyznaczenie tzw. szpitala koordynującego w naszym województwie - szczegóły przedstawi w najbliższym czasie minister zdrowia na konferencji prasowej.

BM / bielsko.info

źródło: PAP, Śląski Urząd Wojewódzki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj