Wiadomości

  • 6 października 2020
  • wyświetleń: 12431

Koronawirus: Aktualna sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej

W ciągu ostatniego tygodnia w Bielsku-Białej odnotowano 66 nowych zakażeń koronawirusem - tak wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej. Przedstawiamy tygodniowy raport epidemiczny z naszego miasta.

koronawirus
Koronawirus: Aktualna sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej · fot. pixabay.com


Od początku epidemii w Bielsku-Białej koronawirusem zakaziły się 352 osoby - jest to wzrost względem wtorku, 29 września o 66 przypadków. W ciągu ostatnich siedmiu dni walkę z COVID-19 wygrało 9 bielszczan.

Nowe zachorowania na COVID-19 odnotowano między innymi w bielskim Ratuszu, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz ZGM. Komplikuje się również sytuacja w bielskich szkołach: zakażenia koronawirusem odnotowano w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, Zespole Szkół im. Juliana Tuwima oraz Szkołach Podstawowych nr 28 i 33.

Zakażony koronawirusem jest również jeden z księży posługujących w parafii rzymskokatolickiej Nawiedzenia NMP w Hałcnowie. Z tej racji prezbiterzy posługujący w hałcnowskiej parafii z wyjątkiem jednego z wikariuszy objęci są kwarantanną. W piątek, 2 października Bazylika Mniejsza w Hałcnowie została starannie zdezynfekowana, pozostaje ona otwarta dla wiernych. Msze święte odprawiać będą kapłani z okolicznych parafii.

mp / bielsko.info

źródło: PSSE Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj