bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 września 2020
  • 27 września 2020
  • wyświetleń: 2045

Konkurs i gra miejska - Dzień Turystyki w Bielsku-Białej

Za nami:

Konkurs rekreacyjno-turystyczny "W góry" z okazji Światowego Dnia Turystyki organizuje Wydział Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i miejscowe Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych im. Stefana Czerneleckiego.

Szyndzielnia,widok na Bielsko
Konkurs i gra miejska - Dzień Turystyki w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


W ramach konkursu należy - w terminie od 25 września do 12 października - zdobyć co najmniej trzy z sześciu proponowanych szczytów górskich. Wśród propozycji jest Kozia Góra, Szyndzielnia, Magurka, Dębowiec, Błatnia i Klimczok.

Konkurs przeznaczony jest dla Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz innych grup zorganizowanych, a także turystów indywidualnych. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Zdobycie każdego szczytu należy udokumentować pieczątką schroniska przybitą na specjalnym formularzu dostępnym do pobrania na stronie internetowej www.przewodnicy.beskidy.pl, w Wydziale Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pod nr tel. 33 4971564 i w załączniku poniżej.
Wypełnione formularze należy składać do 16 października br. w Wydziale Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku Białej lub wysłać pocztą. Do zdobycia atrakcyjne nagrody rzeczowe i nagrody dodatkowe.

Konkurs nie jest jedyną atrakcją w mieście organizowaną w ramach Światowego Dnia Turystyki. W niedzielę 27 września bielszczanie mogą wziąć udział w grze miejskiej Przez zakamarki miasta. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Kultury Kalejdoskop. Gra odbędzie się w godzinach 13.00-18.00, a jej start zaplanowano w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA, przy ul. 3 Maja 11, gdzie uczestnicy otrzymają specjalne ulotki. Wyznaczają one trasę, dzięki której można poznać najciekawsze miejsca w mieście. Nie będzie to jednak bierna oglądanie, a aktywne poznawanie - wykonywanie zadań, poszukiwanie, rozwiązywanie przygotowanych zagadek. Przejście trasy zajmie około 60 minut. Dla uczestników gry organizatorzy przewidzieli drobne upominki. Należy mieć przy sobie długopis.

Do udziału organizatorzy zapraszają wszystkich - dużych i małych, rodziny, znajomych i przyjaciół, klasy szkolne. Udział w zabawie jest bezpłatny. Projekt jest dofinansowany z budżetu Bielska-Białej.

Światowy Dzień Turystyki to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września. Ustanowione zostało przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO), której Polska jest członkiem. Obchodzony jest od 1979 r.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.