bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2020
  • 26 września 2020
  • wyświetleń: 1727

Przedstawiciele samorządu złożyli życzenia bielskiej stulatce

23 września przedstawiciele Biura Rady Miejskiej w imieniu samorządu Bielska-Białej złożyli serdeczne życzenia i gratulacje obchodzącej setne urodziny Janinie Hallali.

Janina Hallala
Janina Hallala · fot. UM Bielsko-Biała


Janina Hallala urodziła się 21 września 1920 r. w Krakowie. Do Bielska-Białej przyjechała z rodzicami i rodzeństwem w 1933 r., ponieważ jej ojciec otrzymał posadę nauczyciela w bielskim Gimnazjum - obecne Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Rodzice wybudowali dom w Mikuszowicach Krakowskich, w którym pani Janina mieszka do teraz. W czasie wojny pracowała w sklepie niemieckiego właściciela, gdyż dobrze zna język niemiecki. W tym lokalu po wojnie działał między innymi sklep LUX.

Po wojnie Janina Hallala pracowała w Fabryce Sukna Fryderyk Tislowitz w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 3, gdzie poznała swojego męża Fryderyka - długoletniego głównego księgowego w Zjednoczeniu Przemysłu Wełnianego Południe. Po urodzeniu dzieci nie podjęła już pracy zawodowej. Całe życie poświęciła wychowaniu swoich dzieci i wnuków oraz prowadzeniu domu. Jubilatka doczekała się sześciorga dzieci - trzech córek i trzech synów - oraz ośmiorga wnuków i sześciorga prawnuków. Pozostaje pod troskliwą opieką swojej rodziny. Jest osobą życzliwą i pogodną.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.