bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 3589

Bielska Konfederacja ostrzega przed tzw. "ustawą Bezkarność Plus"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

„Może to doprowadzić na przykład do... wyrzucenia kogoś z autobusu w powodu kaszlu, który może być objawem alergii” - ostrzegają przedstawiciele bielskiego Klubu Konfederacji. Chodzi o zmiany w ustawie, które pozwolą przekraczać uprawnienia służbowe pod przykrywką walki z koronawirusem.

Bielska Konfederacja ostrzega przed tzw. "ustawą Bezkarność Plus"
Bielska Konfederacja ostrzega przed tzw. "ustawą Bezkarność Plus" · fot. Konfederacja Bielsko-Biała


Do podbeskidzkich posłów trafiło pismo nowo powstałego Klubu Konfederacji w Bielsku-Białej. Autorzy pisma zwracają się w nim do parlamentarzystów „z prośbą o dokonanie głębokiego namysłu nad sposobem głosowania” w sprawie ustawy - jak ją określają - Bezkarność Plus - i jej odrzucenie.

Jak podkreślają autorzy, ustawa ta dotyczy wprowadzenia bezprawia pod pretekstem walki z Covid-19.

Ustawodawca w projekcie wspomnianej ustawy, która dotyczy rozwiązań zapobiegania i zwalczania Covid - 19 i innych chorób zakaźnych, chce wprowadzić zapis, iż: "Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania Covid-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszania tych obowiązków lub przepisów podjęte działania nie byłyby możliwe lub byłyby istotnie utrudnione".

- Jasno widać, że celem ustawy jest nazwać naruszenie obowiązków służbowych i innych przepisów normalnym działaniem, a przecież uregulowania te zostały wypracowane latami przez liczne organy i organizacje w celu wyznaczenia granic dla utrzymania porządku organizacyjnego i prawnego. Usunięcie tych granic może pociągnąć za sobą nieprzewidywalne i niebezpieczne skutki - twierdzą przedstawiciele Klubu Konfederacji z Bielska Białej.

Innymi słowy, jak podkreślają autorzy pisma do podbeskidzkich parlamentarzystów, może to doprowadzić na przykład do... „wyrzucenia kogoś z autobusu w powodu kaszlu, który może być objawem alergii”.

raz / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj