bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2020
  • 31 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2452

Na bielskich placach zabaw stanęły "Czystozaury" do dezynfekcji rąk

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Na części placów zabaw w mieście pojawiły się "Czystozaury" - przyjazne dzieciom bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk.

czystozaur
"Czystozaur" w Parku Jordanowskim · fot. UM Bielsko


Zasady higieny wpajane są nam do dziecka. Jak dobre przyzwyczajenia i grzeczność ułatwiają życie, tak stosowanie zasad higieny chroni przed wieloma chorobami. Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, żeby więc ułatwić rodzicom dbanie o dezynfekcję rąk swoich pociech po zabawie, Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego zamontował na placach zabaw "Czystozaury".

- Są to specjalne dozowniki stworzone z myślą o dzieciach. Urządzenia w kształcie dinozaurów, poprzez swój sympatyczny wygląd, mają zachęcać najmłodszych do dbania o higienę rąk przed i po zabawie. Na najpopularniejszych placach zabaw zamontowanych zostało 10 sztuk Czystozaurów - informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej UM, Wiesław Maj.

"Czystozaury" można spotkać w parku Szósty Zmysł przy ul. Zielonej / ul. Broniewskiego, na Bulwarach Straceńskich, w Parku Słowackiego, przy ul. Krausa / ul. Chłopickiego, przy Bartniczej, przy ul. Adolfa Dygasińskiego oraz przy ul. Braci Gierymskich.

Bezdotykowe stacje uruchamiane są stopą po naciśnięciu specjalnego napędu. Co niezwykle ważne, każdy z "Czystozaurów" wypełniono specjalnym płynem odkażającym dla dzieci, który nie podrażnia i jest łagodny dla skóry, a do tego ma przyjemny owocowy zapach.

ar / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj