bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2050

Elektryczne BMW pojawiło się we flocie bielskiego Urzędu Miasta

Bielsko-Biała jeszcze bardziej ekologiczne. Od 14 sierpnia do floty służbowych samochodów Urzędu Miejskiego dołączył samochód elektryczny marki BMW i3. To auto w pełni elektryczne i ekologiczne.

Ekologiczne BMW pojawiło się we flocie bielskiego Urzędu Miasta
Ekologiczne BMW pojawiło się we flocie bielskiego Urzędu Miasta · fot. UM Bielsko-Biała


Samochodu użyczyła Ratuszowi firma S.A.C. Gwarant Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Mikołowie, a pośredniczył w tym lokalny dealer BMW Sikora. Auto zostało przekazane do rocznego bezpłatnego użytkowania przez pracowników Urzędu Miejskiego. Elektryk będzie używany służbowo przez Wydział Ochrony Środowiska i Energii UM oraz ogrodnika miejskiego.

- Grupa Sikora działa na coraz szerszą skalę, reprezentując markę słynącą z nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań na rynku motoryzacyjnym. Jednak wciąż myślimy lokalnie i w dalszym ciągu troszczymy się o rejony, z których się wywodzimy, w których mieszkamy i pracujemy. Bielsko-Biała to miasto szczególnie nam bliskie, tutaj zlokalizowane są nasze trzy salony. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby miasto - podobnie jak reprezentowane przez nas marki - kojarzyło się z nowoczesnością i troską o środowisko. Tym samym mamy ogromną przyjemność przekazać na użytek Urzędu Miasta w Bielsku-Białej wyjątkowy samochód - BMW i3 - mówił członek zarządu Grupy Sikora, dyrektor usług posprzedażnych w całej grupie Tomasz Radomski. - Mamy nadzieję, że to początek wielkich zmian na rzecz elektromobilności oraz środowiska, jakie będziemy mogli obserwować w mieście w najbliższym czasie, oraz że nasza współpraca będzie kontynuowana - dodał.

Klucze do auta odbierał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Także on był pierwszym kierowcą przekazanego samochodu. Do wspólnej próbnej jazdy prezydent zaprosił przechodzącego obok Ratusza radnego bielskiej Rady Miejskiej Bronisława Szafarczyka. Wcześniej prezydent Jarosław Klimaszewski dziękował przedstawicielom Grupy Sikora za dar dla urzędu.

- Dziękuję za te inicjatywę. Mam nadzieję, że w ten sposób miasto przyczyni się do promowania ekologicznych środków transportu. Z auta będzie głównie korzystał Wydział Ochrony Środowiska, ale ja też nie odmówię sobie tej przyjemności - mówił ze śmiechem prezydent J. Klimaszewski.

W podziękowaniach wtórowała naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Energii Danuta Przybyło. - Bardzo dziękujemy za to auto naszemu partnerowi. Dzięki niemu samorząd będzie mógł efektywniej realizować zapisy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, do której samorządy są zobowiązane - mówiła Danuta Przybyło. - Samochodem będą jeździli inspektorzy naszego wydziału, pan prezydent i jego zastępcy, skarbnik, pracownicy Wydziału Organizacji i Nadzoru. W dużej mierze będzie też używany do prowadzenia wizji w terenie z zakresu gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej czy szeroko rozumianej ochrony przyrody oraz przez ogrodnika miejskiego do prowadzenia rożnego rodzaju monitoringu terenów zielonych w mieście - dodała.

Ratusz w ciągu roku może przejechać przekazanym samochodem 20.000 km. Zasięg auta na jednym ładowaniu wynosi do 260 km. Do pełnego zasięgu proces ładowania trwa trzy godziny. Auto dzięki swojej innowacyjności niczym nie ustępuje samochodom konwencjonalnym, w zakresie technologii je przewyższa, w zakresie osiągów dorównuje i, jak podkreślają producenci, zaskakuje dynamiką i zwrotnością.

BMW jest oklejone logotypem miasta Bielska-Białej oraz logotypem wieloletniej kampanii promocyjno-edukacyjnej Bielsko-Biała chroni klimat. Firmy przekazały też Ratuszowi naścienną stację ładowania Wall Box.

To kolejny samochód elektryczny w miejskich jednostkach w Bielsku-Białej. Ostatnio o nowy pojazd, drugi już, wzbogaciła się spółka Zieleń Miejska, dwa elektryczne pojazdy i dwa rowery ma też Straż Miejska.

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 11 stycznia 2018 roku z późniejszymi poprawkami nakłada na samorządy obowiązek modyfikacji floty pojazdów służbowych na ekologiczne w określonym przez ustawę trybie czasowym. W tym roku samorządy muszą wykazać udział 10 procent pojazdów elektrycznych w całym taborze. Równocześnie w Bielsku-Białej postępują prace nad powstaniem stu stacji ładowania elektryków.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.