bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4274

Nie będzie tras rowerowych na Kwiatkowskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Co prawda przebudowa kolejnej bielskiej ulicy to szansa na pojawienie się na rowerowej mapie Bielska-Białej nowej ścieżki dla rowerzystów, to jednak władze miasta mają inne plany. Sprawa dotyczy modernizacji ulicy Kwiatkowskiego, gdzie trasa dla jednośladów nie powstanie.

Nie będzie tras rowerowych na Kwiatkowskiego
Nie będzie tras rowerowych na Kwiatkowskiego. Zdjęcie ilustracyjne · fot. raz


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej pracuje nad projektem budowy nowego wiaduktu w ciągu ulicy Kwiatkowskiego oraz nad przebudową tejże ulicy na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ronda NSZZ Solidarność. Według bielszczan, to doskonała okazja, by uzupełnić sieć ścieżek rowerowych w mieście.

- Budowa trasy rowerowej na odcinku od jednego do drugiego ronda pozwoliłaby połączyć istniejącą drogę rowerową usytuowaną wzdłuż ulicy Michała Grażyńskiego z planowanymi ciągami dla jednośladów w rejonie osiedla Sarni Stok i Trzech Lipek. Aby nie generować kosztów, należy wykorzystać nadarzające się okazje remontu lub przebudowy dróg do budowy nowych tras rowerowych, tam, gdzie jest to uzasadnione - podkreślił Tomasz Wawak, bielski radny.

Niestety, jak poinformował ratusz, w dokumentacji projektowej dla rozbudowy ulicy Kwiatkowskiego nie uwzględniono ścieżki rowerowej.

- Opracowywana obecnie dokumentacja rozbudowy ulicy Warszawskiej, która obejmuje m.in rondo NSZZ Solidarność, również nie uwzględnia budowy ścieżek rowerowych w celu ich przeprowadzenia w kierunku osiedla Sarni Stok. W ramach rozbudowy ulicy Kwiatkowskiego istniejąca po północnej stronie ronda Ofiar Katynia ścieżka rowerowa zostanie przedłużona oraz przeprowadzona przez rondo i wyprowadzona w kierunku centrum miasta - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, zakres rozbudowy ścieżek rowerowych będzie uzgadniany ze Zjednoczoną Beskidzką Inicjatywą Rowerową. - Planujemy przedłużenie istniejącej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Michał Grażyńskiego na odcinku od ronda Ofiar Katynia w stronę centrum. Ten kierunek wpisuje się w korytarz tras rowerowych: Szlak Wielkich Jezior, Trasa nr 1 Bielsko-Biała - Czechowice-Dziedzice - dodał wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj