bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2012
  • wyświetleń: 2968

Jest mapa problemów społecznych

Bielsko-Biała ma interaktywną mapę problemów społecznych. Konkretnie 8 map. Pomogą one w pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych instytucji, które pełnią podobne funkcje.

Prace nad dokumentem trwały rok, w czasie którego przebadano prawie 22 tysiące bielszczan. To 12,6 proc. wszystkich mieszkańców. Problemy, takie jak: bezrobocie, przestępczość nieletnich i dorosłych, czy uzależnienie od alkoholu opisano i naniesiono na każde osiedle.

Mapa dotycząca osób niepełnosprawnych i ich problemów jest jedną z najbardziej rozbudowanych map w mieście. Przy tworzeniu map problemów brała udział także policja. Interaktywna mapa problemów społecznych Bielska-Białej ma pomóc w pracy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, m.in. w opracowywaniu programów dla więcej, niż jednej dzielnicy miasta.

Obecnie prowadzone są 3 programy aktywności lokalnej dla 3 osiedli. Dokument ma też pomóc samym mieszkańcom w zorganizowaniu się i działaniu na rzecz swojego osiedla.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.