Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2020
  • wyświetleń: 3073

Konsultacje ws. budowy spalarni będą wznowione po wakacjach

Przerwane przez epidemię koronawirusa konsultacje społeczne dotyczące budowy w Bielsku-Białej spalarni odpadów zostaną wznowione, gdy mieszkańcy miasta wrócą z urlopów. Każdy będzie mógł przedstawić swoje uwagi i wnioski, które zostaną przedstawione miejscowym radnym.

spalarnia
Spalarnia w Poznaniu · fot. www.suez-zielonaenergia.pl


Pod koniec stycznia do Ministra Klimatu skierowano wniosek o wpis na listę instalacji przeznaczonych do termicznego przekształcania odpadów. Jak podkreśla Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej, "samo złożenie wniosku, jak również ewentualne umieszczenie na liście nie jest równoznaczne i nie stanowi zobowiązania do budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów".

W maju Zakład Gospodarki Odpadami przygotował dokumentację zapytania ofertowego na wykonanie "Analizy Wielokryterialnej dla Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów dla Aglomeracji Beskidzkiej". Wybrano już firmę, która taką analizę przygotuje, a termin wyznaczono jej na początek września.

Jak podkreślił Kucia, planowano też konsultacje z mieszkańcami, które miały dotyczyć budowy spalarni w mieście, ale zostały one przerwane przez epidemię koronawirusa. - Mając na uwadze okres wakacyjny, spotkania zostaną wznowione najprawdopodobniej we wrześniu, a ich harmonogram zostanie odpowiednio wcześniej przedstawiony - zapewnił zastępca prezydenta.

Podkreślił jednocześnie, że "na obecnym etapie nie ma ostatecznej decyzji co do powstania, wyboru technologii, modeli finansowania, a także lokalizacji ITPO w Bielsku-Białej". - Rada Miejska otrzyma sprawozdanie z działań podjętych w zakresie realizacji przedsięwzięć zmierzających do powstania na terenie Bielska-Białej ITPO po zakończeniu konsultacji społecznych, a także po analizie całości dokumentów i uwag zgromadzonych w trakcie ich trwania - zapewnił Piotr Kucia.

Zapewne nastąpi to ma grudniowej lub styczniowej sesji rady.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia, biogazownia, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj