bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 1941

Jest sposób na szybkie i darmowe usunięcie zaćmy

Artykuł sponsorowany:

Coraz więcej osób decyduje się na leczenie zaćmy w przygranicznym Czeskim Cieszynie. Polska klinika Těšín Medic Clinic działa tam z powodzeniem od 5 lat. Chętnych nie brakuje, bo zabiegi są refundowane przez NFZ (pacjent nic nie płaci, klinika bierze na siebie rozliczenie), czas oczekiwania zamyka się w dwóch tygodniach, a cały personel jest polski (nie ma trudności komunikacyjnych).

Těšín Medic Clinic


Na operacje zaćmy w Polsce czeka wiele osób, niektórzy nawet latami. To zrozumiałe, bo zaćma dotyka wielu seniorów po 60-tym roku życia. Ta częsta choroba oczu powoduje zmętnienie soczewki oka, a więc w praktyce może prowadzić nawet do ślepoty. Osoby starsze ignorują często pierwsze objawy zaćmy takie jak rozmyte lub nieostre widzenie. Powtarzają sobie, że tak już musi być i rzadko szukają pomocy i sposobów na zaćmę.

Gorszy komfort życia, uzależnienie od rodziny i przyjaciół, rezygnacja z książek i telewizji - to często jest rzeczywistość seniorów w Polsce. Nawet jeśli zdiagnozują chorobę u okulisty, muszą czekać w absurdalnie długich kolejkach na operację. Prowadzi to do nasilenia się objawów i coraz gorszego wzroku i depresji.

Co ma zrobić emeryt, by szybko usunąć zaćmę?Wystarczy wybrać się do Těšín Medic Clinic - renomowanej kliniki w przygranicznym Czeskim Cieszynie. Profesjonalna, polska kadra lekarska i pielęgniarska, ogromne doświadczenie całego zespołu oraz ponadprzeciętna dbałość o bezpieczeństwo pacjenta, sprawiają, że miejsce to cieszy się niesłabnącym zaufaniem i popularnością wśród Polaków. Operacje trwają także teraz podczas COVID-19, ponieważ klinika wdrożyła nowe procedury sanitarne.

Operacja za 0 zł? To możliwe!Polski NFZ zgodnie z ustawą transgraniczną refunduje operację zaćmy wykonaną za granicą. Co to oznacza w praktyce? Ubezpieczony w Polsce pacjent wybiera dogodny dla siebie termin operacji w TMC. Na miejscu po konsultacji z lekarzem podejmuje decyzję, czy dopłaca do soczewki premium, czy też będzie mu wszczepiona bezpłatna za 0 zł. To wbrew pozorom bardzo ważny moment, bo soczewkę zmieniamy raz na całe życie. Warto dobrze przeanalizować swoje opcje.

Pacjent korzysta z refundacji NFZ, ale całą biurokrację i formalności bierze na siebie klinika. To świetna, a wciąż niedoceniana możliwość dla wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na jakość swojego widzenia. W kraju pacjenci otrzymują tylko podstawową soczewkę bez możliwości dopłaty. Do tego na operację zaćmy w Polsce muszą czekać niejednokrotnie nawet kilkanaście miesięcy.

Szybki kontakt z doradcą TMC: +48 690 412 288
Więcej informacji na www.tesinmc.pl/