Wiadomości

  • 23 lipca 2020
  • wyświetleń: 3307

Koronawirus w urzędzie - bielski ratusz działa bez przeszkód

Wczoraj (22 lipca) informowaliśmy, że przewodniczący bielskiej rady miejskiej został zarażony koronawirusem. Nie wpłynie to jednak na pracę radnych, jak również nie ma to wpływu na pracę całego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ratusz, urząd miejski
fot. UM Bielsko-Biała


Przypomnijmy, niepokojące informacje dotarły do naszej redakcji w środę. Niestety, przedstawiciele ratusza w Bielsku-Białej potwierdzili, że Janusz Okrzesik, przewodniczący miejscowej rady, został zarażony koronawirusem.

- Od razu pracownicy biura rady miejskiej zostali skierowani na badania, podobnie jak osoby, które się kontaktowały z panem przewodniczącym - poinformował Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Jak dodał, pracownicy biura rady miejskiej obecnie pracują zdalnie. Nie zostanie też zaburzona praca ratusza, gdyż osoby, które ewentualnie miały styczność z wirusem, nie miały kontaktu ani z pracownikami magistratu, ani z osobami, które odwiedzały bielski ratusz.

Zaistniała sytuacja nie odbije się też na pracy radnych. Trwa bowiem wakacyjna przerwa w obradach, nie ma więc potrzeby zwoływania zebrania rajców. Najbliższe odbędzie się - wedle wcześniej opracowanego harmonogramu - pod koniec sierpnia.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.