Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2020
  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 3953

W Lipniku stanęła specjalna ławka dla rodziców z małymi dziećmi

Ławka dla rodziców z małymi dziećmi to ostatni element zadania pn. Plac zabaw dla dzieci i fitness pod chmurką "Pod Gaikami", które zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2017 przy ul. ks. Stanisława Brzóski w Lipniku.

ławka dla matek z dziećmi
W dzielnicy Lipnik stanęła specjalna ławka dla rodziców z dziećmi · fot. UM Bielsko-Biała


Ławka została zamontowana na terenie rekreacyjnym wcześniej zagospodarowanym boiskiem sportowym, placem zabaw i siłownią zewnętrzną. Wszystko znajduje się w obszarze przylegającym do ul. ks. Stanisława Brzóski w dzielnicy Lipnik. Ławka w całości powstała z drewna sosnowego, impregnowanego i lakierowanego i ma kształt zadaszonej altanki. Elementy wyposażenia to właśnie ławka z oparciem, przewijak oraz kosz na śmieci z podziałem na dwie frakcje. Wymiary altany to około 200 x 200 cm. Konstrukcja znajduje się na nawierzchni z mat przerostowych. Wokół niej rosną wysokie trawy ozdobne. W przyszłości ławeczka zostanie dodatkowo obsadzona pnączami i drzewami dającymi cień.

ławka dla matek z dziećmi
Ławka ma kształt zadaszonej altanki · fot. UM Bielsko-Biała


Plac zabaw "Pod gaikami" wraz z siłownią plenerową był budowany w ramach kilku edycji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. Ostatni etap z 2017 roku obejmował montaż zestawu zabawowego z bezpieczną nawierzchnią, dwóch urządzeń siłowni plenerowej - biegacza i wahadła (twistera), ławeczek z oparciem, koszy na śmieci oraz tablicy informacyjnej i z regulaminem. Po wykonaniu wszystkich faz, w porozumieniu z autorką projektu zapadła decyzja o przeznaczeniu niewykorzystanego budżetu na zakup i montaż ławki dla rodziców z dziećmi.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.