bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 lipca 2020
  • wyświetleń: 2037

Miasto kompostuje odpady zielone przy Centrum Kształcenia Rolniczego

Testowo część trawy i liści zebranych z miejskich terenów przez nowo utworzoną Spółdzielnię Socjalną Synergia, która zajmuje się pielęgnowaniem terenów zielonych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wykonujący wszelkie prace interwencyjne związane z zielenią będzie trafiać do kompostowników, a nie jak do tej pory do Zakładu Gospodarki Odpadami.

kompostownik
Miasto zaczęło kompostować odpady zielone. Pozyskany w ten sposób nawóz wykorzysta do pielęgnacji zieleni miejskiej. · fot. z zasobów prywatnych Dariusza Gajnego


Dwa własne kompostowniki ma od niedawna Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Znajdują się one na terenie należącym do miasta przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej przy ul. Akademii Umiejętności 1.

- Powstałego w ten sposób kompostu nie będziemy mogli rozdawać mieszkańcom, bo musielibyśmy uzyskać specjalny certyfikat i przejść procedury. Będzie to natomiast kompost na potrzeby miasta, miejskich parków i terenów zielonych, którymi zarządzamy. Wszystko w myśl hasła: zmieniamy myślenie na zielone - mówi ogrodnik miejski Dariusz Gajny.

Wydział Gospodarki Miejskiej opracował też regulamin dotyczący tego, co można w kompostownikach składować. To trawa, liście czy zrębki. Nie mogą być tam składowane np. gałęzie i liście niektórych drzew, z uwagi na hamowanie rozwoju organizmów odpowiedzialnych za próchnicę.

ar / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.