Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 5711

Nie ma zgody na budowę masztu 5G przy granicy Bielska-Białej

Tuż przy granicy Bielska-Białej, w Pisarzowicach, nie powstanie maszt telefonii komórkowej. Zapowiadana inwestycja budziła obawy bielszczan.

telefon, biznes, komputer
fot. pixabay.com


Tę sprawę poruszaliśmy pod koniec czerwca. Przypomnijmy, mieszkańcy Hałcnowa, których domy znajdują się tuż przy granicy Bielska-Białej i gminy Wilamowice, obawiali się, że w Pisarzowicach powstanie maszt telefonii komórkowej, z którego emitowane fale elektromagnetyczne mogłyby zagrażać ich zdrowiu.

Czy prezydent, lub którykolwiek z urzędników Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej został poinformowany przez starostę bielskiego lub burmistrza Wilamowic o planach budowy masztu telefonii komórkowej systemu 5G przy ulicy Taterniczej w Pisarzowicach? - dopytywał bielski radny Edward Kołek. - Pytanie moje jest o tyle zasadne, że działka, na której ma powstać maszt, graniczy z Hałcnowem, częścią Bielska-Białej. Na ulicy Taterniczej, w części bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego terenu, usytuowane są trzy budynki mieszkalne należące do mieszkańców Hałcnowa. Twierdzą oni, że o tej inwestycji nie zostali oficjalnie poinformowani, ani nie zapytano o opinię na ten temat - dodaje Kołek.

Jak się okazuje, władze Bielska-Białej nie wiedziały nic o planach budowy masztu w Pisarzowicach. Decyzję taką bowiem może podjąć jedynie burmistrz Wilamowic i starosta bielski. Jak się okazuje, władze powiatu negatywnie rozpatrzyły wniosek operatora sieci komórkowej, dotyczący postawienia w Pisarzowicach mierzącego ponad 44 metry wysokości masztu.

- Starosta bielski wydał decyzję odmawiającą udzielenia pozwolenia na budowę - czytamy w piśmie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. - Dziękujemy bardzo panu staroście bielskiemu za wydanie odmownej decyzji, na udzielenie pozwolenia, związanego z budową masztu telefonii komórkowej w Pisarzowicach - napisali na facebookowej grupie STOP masztom i 5G w gm. Wilamowice przeciwnicy kontrowersyjnej inwestycji.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.