Wiadomości

  • 6 lipca 2020
  • 12 lipca 2020
  • wyświetleń: 9124

[WIDEO] Najbardziej znane w mieście schody zostaną przebudowane

Na prawie 100 tys. złotych firma G5 z Żywca wyceniła opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Schodowej i schodów w rejonie budynku przy ulicy Zamkowej 8 w Bielsku-Białej.Ulica Schodowa, która odchodzi bezpośrednio od bielskiego Rynku, jest jedną z najbardziej klimatycznych ulic w mieście. Z tego powodu zagrała w filmach "Idę przez ten świat" Stanisława Janickiego i "Kret" Rafaela Lewandowskiego.

Często młode pary robią sobie tam czarno-białe zdjęcia retro. Jednak to, co sprawdza się jako atrakcyjne tło na planie zdjęciowym, niekonieczne musi być estetyczne.

Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski w ubiegłym roku oznajmił, że miasto planuje skupić się na remoncie jednej z najpiękniejszych architektonicznych lokalizacji w naszym mieście.

schodowa
Ulica Schodowa · fot. bielsko.info


W maju 2020 roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Schodowej wraz z najbardziej znanymi w mieście schodami. Do postępowania przystąpił tylko jeden wykonawca. Firma Artur Władyczka G5 z Żywca wyceniła usługę na kwotę 99,9 tys. złotych.

Po podpisaniu umowy z MZD wykonawca będzie miał 300 dni na opracowanie dokumentacji projektowej.

Przypominamy także, że podczas XX sesji Rady Miejskiej 23 czerwca radni przyjęli projekt uchwały, który mają pomóc w sporządzeniu dokumentacji projektowej i konserwatorskiej remontu zabytkowej kamienicy przy ulicy Zamkowej 8, która bezpośrednio przylega do schodów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.