Wiadomości

  • 30 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1445

Placówka z Bielska-Białej zwycięzca konkursu "Wawel z rodziną"

Góra słodyczy za dobre uczynki. Konkurs Fundacji „Wawel z Rodziną” pt. „Dobre uczynki” rozstrzygnięty! Podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce nie zawiedli. Do konkursu „Dobre Uczynki” zorganizowanego przez Fundację „Wawel z Rodziną”, trafiło aż 330 prac. Każda z nich prezentuje wyobrażenia dzieci na temat czynienia dobra - w formie plastycznej bądź literackiej. Jednym ze zwycięzców została placówka z Bielska-Białej.

Placówka z Bielska-Białej zwycięzca konkursu "Wawel z rodziną"
Placówka z Bielska-Białej zwycięzca konkursu "Wawel z rodziną" · fot. Materiały prasowe


Konkurs był odpowiedzią na specyficzną sytuację placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej w czasie pandemii. W ostatnich miesiącach codzienność ich podopiecznych mocno się zmieniła - choćby w kwestiach związanych z odwiedzinami bliskich osób czy z nauką zdalną. Tuż przed Dniem Dziecka, Fundacja „Wawel z Rodziną” postanowiła zatem skupić swoje działania właśnie na placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zapraszając dzieci do udziału w konkursie.

Zadanie, jakie postawiono przed najmłodszymi było proste - chodziło o przedstawienie, jak wyobrażają sobie czynienie dobra i dobrych uczynków. Dla zwycięzców zostało przygotowanych dziesięć zestawów słodyczy - każdy zawierający ponad 25 kilogramów czekolad i cukierków.

- Miło było czytać prace, w których dzieci, te mniejsze i te, już prawie dorosłe, pisały o tym, czym jest dla nich dobro. Powtarzał się motyw codziennych dobrych uczynków, zwracania uwagi na drugiego człowieka - czy to młodszej siostry, którą się przytula, czy obcej pani, której można pomóc przejść przez ulicę - mówi Beata Ostrowicka, pisarka książek dla dzieci, członkini jury konkursu.

Ogółem, jury wybierało spośród 330 prac - 278 plastycznych i 52 literackich. W konkursie wzięło udział 86 placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Z województwa śląskiego wśród zwycięzców znalazła się praca ze Specjalistycznej Rodziny Zastępczej w Bielska-Białej.

Placówka z Bielska-Białej zwycięzca konkursu "Wawel z rodziną"
Placówka z Bielska-Białej zwycięzca konkursu "Wawel z rodziną" · fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.